1. Ana Sayfa
  2. Samsung
Trendlerdeki Yazı

Samsung Galaxy Note Serisinin Üretimi Durdu mu?

Samsung Galaxy Note Serisinin Üretimi Durdu mu?
0

Samsung Galaxy serisi üretimi durdu mu söylentileri, markanın bu serisini sevenler için doğrulanmaya değer görülmektedir. Bir döneme damga vuran Galaxy Note serisinin üretiminin artık durdurulmuş olması söz konusu olduğundan, bu serinin yerine geçen tasarımların kullanıcıyı daha fazla memnun etmesi de gerekli diye görülmektedir. Seriye yeni bir cihazın eklenmeyeceğini duyuran teknoloji devi, serinin resmi olarak emekliye ayrıldığı söylentilerini doğrulamıştır.

Markanın adeta amiral gemisi niteliğinde olan serinin artık üretilmemesinin sebebinin çip krizi olduğu, söylentiler arasında yer almaktadır. 2 yılı aşkın süredir bu serinin yenilenmemiş olması, bir yandan bu tablonun, markanın tüm odağını S serisine yönlendireceği şeklinde okunmasına neden oluyor şeklinde yorumlanmaktadır. Serinin ortadan kaldırılmasına dair söylentilerden başka biri, katlanabilir ekranlı telefonlara ilginin artmasıdır.

Samsung Galaxy Serisinin Üretimden Kalkma Süreci

 

Samsung Galaxy serisi üretimi durdu mu şeklindeki yorumlara, markadan net ve nihai açıklama gelmiştir. Son üretim olan Galaxy Note 20 ve Note 20 ultra modellerinin satış rakamları ne kadar iyi olsa da yeni cihazların üretimleri için bu meblağın, gereken maliyeti karşılamayacağı belirtilmektedir.

Bu serinin üretiminin durdurulmasının şu sonuçlara yol açacağı konusunda yorumlar yapılmaktadır;

  • Modeller arasında iç rekabetin önlenmesi
  • Yeni nesil telefonların piyasaya daha fazla çıkması

S serisinin bugünlerde pek çok kullanıcının memnuniyetini kazanırken, Note serisinin varyant konseptlerinin de büyük oranda S serisinin ultra varyasyonuna denk gelmesi ve temel işlevlerinin ve tasarımının bu seride yer bulmasının vurgulanması, seriyi özleyenlerin yabancılık çekmemesi açısından önemlidir.

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap