1. Ana Sayfa
  2. Genel

Webmaster Blogu

Webmaster Blogu
0

Webmaster, Teknoloji ve Bilişim dünyasından herkese selamlar.
Bugün sizlere harika bir Webmaster Forum Sitesinden bahsedeceğim.

Siteye ilk girdiğimizde bizleri alan adı ve kullanılan sade, basit ara yüzü karşılıyor ve göze çarpıyor. WMTR.NET yani açılımı Webmaster Türkiye ve internet bilişim sektörüne en uygun olan domain uzantısı .net

Sitede tercih edilen tema XenForo default temasını andırsa da burada kullanılan tema farklı bir tema, ancak bu tema hem masa üstü hem de mobil cihazlarda gayet akıcı ve sorunsuz kullanımı kolay görünmekte. Siteyi biraz daha yakından incelediğimizde gerçekten ciddi emek verildiğini anlamak zor değil. Kullanıcılarına ve misafirlerine sunduğu hizmetler olsun servisler olsun gerçekten hepsi teker teker özenle tercih edilmiş ve en ince ayrıntısına kadar optimize edilmiş durumda. Ayrıca bu sitenin BTK Yer Sağlayıcı onayını almış olması ve iletişim kısmında site sahibinin bilgilerinin yer alıyor olması bugün piyasada bir çok forumda göremediğimiz bin incelik. Buradan forum sahibinin  bu projeye ne kadar önem verdiğini bir kez daha açıkça anlıyoruz.

Forumda gereksiz kategorilerin olmayışı günümüz teknolojisinde gerçekten talep gören işe yarayan kategorilerden oluşması da sanıyorum forum yönetiminin kullanıcılarına sunduğu bir bonus. Sitede bir diğer göze çarpan özellik ise sitenin hızı, buradan da anlıyoruz ki gerçekten işin sunucu tarafında da bir emek var. Adsense reklamlarının rahatsız etmeyişi de cabası. Bu devirde böyle forum siteleri kaldı mı? Gerçekten zor…

Kullanıcılarına sunmuş olduğu bir diğer öne çıkan özellik ise Premium üyelik satışı ve bu işlemlerin tamamen otomasyon olması. Ayrıca forum sahibi forum ile ilgili yaptığı her güncelleme ve geliştirmeyi forumda oluşturduğu Güncellemeler ve Geliştirmeler alanından forum halkına tek tek duyurması da ayrı bir incelik olmuş.

Tavsiyem şu yönde olacak WMTR.NET’e mutlaka bir göz atın…

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap