Web Analytics

3D Sensörlü iPad Pro

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple, artırılmış gerçeklik konusunda kolları sıvamış durumda. Marka bu konuda sürekli yeni çalışmalar yapmaya başladı. İlk olarak yeni artırılmış gerçeklik başlıkları üzerinde çalışmaların yoğunlaştığı konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Artırılmış gerçeklik gözlüklerinin nasıl bir yapıya sahip olacağının ortaya çıkmasının hemen sonrasında ise bu kez yeni iPad Pro modelleri için ilginç iddialar gündeme geldi. İddialara göre yeni iPad Pro modelleri artırılmış gerçeklik teknolojisi için özelleştirilmiş olan sistemlerle beraber gelecek.

iPad Pro Sensörlerle Gelecek​

Yeni iPad modelinde, bunu sağlamak için artı kameraların kullanılması bekleniyor. iPad Pro modelinin arkasında tek kamera değil de 2 kameraya yer verilecek. İkinci kamera olarak gösterilen teknoloji ise 3D ToF sensörleri olacak. Hızlı bir gelişim sürecinden sonra gelmesi beklenen 3D ToF sensörleri sayesinde, gördüğünüz her şeyin 3D modelini doğrudan tablet üzerinde çizebileceksiniz.

Bu teknoloji artırılmış gerçeklik destekliğini biraz daha öne çıkaracak. Sadece donanımsal olarak bir gelişim gösterilmeyeceğini de belirtelim. Bunun yanında yazılımsal olarak da düzenlemeler gelecek. Yazılımsal olarak da yapılan düzenlemeler, kameraların daha iyi çalışmasını sağlayacak.

Artırılmış gerçeklik yazılımı olan ARKit için de yeni neslini duyurması beklenen Apple’ın, bu seriyle beraber önemli adımlar atacağı kesin. Merakla beklenen yenilenmiş olan iPad Pro modelinin tanıtımı ise 2020 yılında yapılacak.

Apple’a yakın analistler tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre 2020 yılında yapılacak olan tanıtım, ilk aşama olacak. Artırılmış gerçekliği bir kit olarak geliştirdiği düşünülen Apple’ın 2022 yılında ise tamamlayıcı bir teknoloji olarak artırılmış gerçeklik gözlüklerini sunması bekleniyor.

Yeni iPad Pro içerisinde yer alan sistemlerle doğrudan bağlantı kurması ve bu şekilde çalışması söz konusu olacak olan gözlüğün, tıpkı AirPods Pro modelinde olduğu gibi Apple tarafından geliştirilmiş olan çipleri kullanacağı ve bu şekilde de saniyeler içerisinde Apple cihazlarıyla eşleştirileceği belirtiliyor.

Görünen o ki Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojilerine tam anlamıyla girişini yen iPad Pro modeliyle beraber göreceğiz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst