Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir?

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Akıllı saatler, günümüzde en çok kullanılan giyilebilir teknolojik cihazlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Gelişen teknolojiyle birlikte bu cihazlar da yeni özellikler ile gelişmeye devam ediyorlar. Günümüzde piyasada yer alan birçok akıllı saat modeli, sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ancak akıllı saat sektörüne çok hakim olmayan kişiler, akıllı saatlerin özellikleri nelerdir diye merak ediyorlar.

Akıllı saatler, piyasaya çıktıkları ilk zamanlarda müzik çalar kontrolü, arama kontrolü gibi temel özelliklere sahiptiler. Bu özellikler, ilk akıllı saat modelleri için fazlasıyla yeterli oluyordu. Ancak günümüzde akıllı saat teknolojileri, daha gelişmiş özellikleri ile kullanıcılarıyla buluşuyorlar.

Teknoloji üreticileri, ilk olarak akıllı saatlere spor modu eklemeyi tercih ettiler. Bu sayede akıllı saat kullanıcıları, çeşitli sporları yaparlarken akıllı saatlerinden faydalanabilme imkanına sahip oldular. Daha sonra üreticiler, bu saatlerin sağlık alanında da hizmet vermesi gerektiğini düşündüler. Bundan dolayı akıllı saatlere sağlıkla alakalı çeşitli uygulamalar eklenmeye başlandı.

Günümüzde akıllı saatler, nabız ölçümünden vücut sıcaklığı ölçümüne kadar çeşitli ölçümler yapabilmektedirler. Tabii ki bu özellikler her akıllı saatte bulunmuyor. Bu noktada akıllı saatlerin sahip olduğu özellikler, saatin düzeyine göre de değişiyor.

Giriş seviyesindeki akıllı saatler, genellikle mesaj görüntüleme, arama yanıtlama, müzik çalar kontrolü gibi temel özelliklere sahip oluyorlar. Bu saatlerde genellikle gelişmiş sensörler mevcut değil. Bundan dolayı da giriş seviyesi akıllı saatlerin çoğunda gelişmiş sağlık ve spor uygulamaları bulunmuyor.

Bunun yanı sıra orta ve üst seviye akıllı saatler ise sahip oldukları donanımlar sayesinde daha gelişmiş uygulamalara sahipler. Bu noktada akıllı saatlerin sahip olduğu özellikleri, büyük ölçüde saatin sahip olduğu donanımlar etkiliyor diyebiliriz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi akıllı saat önerileri listemizde piyasada yer alan çeşitli akıllı saat modellerin yer verdik. Listemizde bu saatlerin özelliklerini yakından inceledik. Bu sayede listemizi referans alarak sizler için en uygun özelliklere sahip olan akıllı saat modelini kolaylıkla seçebilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.