Web Analytics

App Store’dan Kaldırılan Fortnite’ı iPhone’a Yükleme

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Epic Games ile Apple arasında yaşananları artık bilmeyen kalmadı. Epic Games bir maceraya atıldı ve Fortnite oyunu için kendi ödeme sistemini devreye soktu. Macera kötü sonuçlandı ve Apple oyunu tamamen uygulama mağazasından kaldırdı.

Çok önemli bir haber olmasa da PUBG gibi Fortnite tutkunları da var ve telefonlarında bu oyunu görmek istiyorlar. Öyle ki oyunun yüklü olduğu telefonlar ikinci el pazarında rekor fiyatla satılıyor. Peki, hiç yolumuz yok mu? Artık iPhone telefonlara bu oyunu indirmemiz mümkün değil mi? Bir ihtimal var. Kesin çözüm değil, herkes için geçerli değil ama bir çözüm var.

Fortnite’ı iPhone’a Geri Yükleme​

Öncesinde oyunu almış ve telefonlarına indirmiş ama sonrasında silmiş olan kullanıcılar için bir şans var. Oyunu indirip sonra sildiyseniz, App Store üzerinden kaldırılmış olsa da oyunu yeniden yükleme şansınız var. Bunun için bulut depolama ayrıcalığından faydalanılıyor. Nasıl yapacağımıza bakalım.

  • App Store’a girin. Profil fotoğrafınıza tıklayın.
  • Siparişlerim kısmına girin.
  • Satın aldıklarım alt alanı olacak. Bu alt menüye girin.
  • Tek tek aramayla uğraşmamak için arama alanına Fortnite yazarak aratın.
  • Oyunun yanında bir bulut işaretinin olduğunu anlayacaksınız. Bu işarete tıklayın ve indirme işlemini yeniden başlatın.
Oyun bulut depolama servisinde kaldığı için yeniden kurulum yapılacaktır. Bu biraz joker gibi görülebilir. İlla ki oyuna buradan ulaşacaksınız ya da Fortnite iPhone’da yüklü kalacak diye bir durum yok.

Her şey sorunsuz gitse ve yükleme tamamlansa bile güncelleme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Oyuna yeni bir güncelleme eklendiği zaman iPhone kullanıcıları bu güncellemeyi alamayacak. Oyuna yeni gelen güncellemeleri alamadığı için bir süre sonra kullanıcıların erişimi yine kesilecek.

Bu durum sadece iPhone kullanıcıları için geçerli bir durum değil. Aynı zamanda Android kullanıcıları için de yaşanan bir durum. Android kullanıcılarının tek şansı dışarıdan en güncel APK dosyasını akıllı telefonlarına ekleyebiliyor olmaları. iPhone kullanıcılarının böyle bir şansı yok. Kesin çözüm için Epic Games’in kararından geri dönmesi ve uygulama mağazası şartlarını karşılaması gerekiyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Mobil Forum İPhone Modelleri 0 6
Mobil Forum İPhone Modelleri 0 3
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 20
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 17
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 16
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 18
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 18
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 15
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 19
Mehmet Apple Genel 0 466

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst