Apple A15

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
En iyi telefon işlemcileri listemizin ikinci sırasında yine Apple tarafından üretilen A15 yer alıyor. Bilindiği üzere Apple, genellikle ürettiği cihazlarda kendi işlemcilerini kullanmayı tercih ediyor. Bu kapsamda iPhone ve iPad modellerinde de Apple A serisinin işlemcileri, Apple kullanıcılarıyla buluşuyor.

Apple tarafından geliştirilen A serisinin en yeni modeli ise A15 olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, bu işlemciyi iPhone 13 serisi için geliştirdi. Daha sonrasında bu işlemci, 2022 yılında tanıtılan iPhone SE modelinde de kullanıldı. Bu sayede Apple, yeni geliştirdiği cihazlarda kullanıcılarına üst düzey bir performans vermeyi hedefliyor.

5 nm olmasıyla dikkat çeken işlemci, 6 çekirdekli yapısıyla kullanıcılarına hizmet veriyor. 3223 MHz değerinde çalışan A15, 4266 MHz frekansta çalışan LPDDR4X bellekleriyle yüksek performans sunuyor. Ayrıca işlemcide 5G desteği de mevcut. Şirket, bu sayede A15 ile kullanıcılarıyla buluşacak olan cihazlarında birçok cihazında olduğu gibi uzun süreli kullanım sunmayı hedefliyor.

Belirttiğimiz gibi Apple, bu işlemciyi yeni cihazlarında yüksek performans yakalamak amacıyla oluşturdu. Bundan dolayı Apple A15, günümüzde en gelişmiş mimariye sahip işlemcilerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca işlemci, AnTuTu ve Geekbench başta olmak üzere çeşitli kuruluşlar tarafından yapılan testlerde en yüksek performans veren işlemcilerden birisi olarak ön plana çıkmayı başardı.

Apple A15, şimdilik iPhone 13 modelleri ve 2022 yılında tanıtılan iPhone SE modelinde mevcut. Apple’ın bu işlemciyi önümüzdeki süreçte hangi modellerinde kullanmayı tercih edeceği net olarak bilinmiyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Telefon Tavsiyeleri 0 132
Telefon Tavsiyeleri 0 122
Android Uygulamalar 0 131
Android Uygulamalar 0 127
Diğer Akıllı Telefonlar. 0 106

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.