Apple A16

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi mobil işlemciler listemizin ilk sırasında son zamanların en popüler işlemcilerinden olan Apple A16 yer alıyor. Apple, diğer iPhone serilerinde olduğu gibi iPhone 14 serisinde de yeni işlemci modeli olan A16 ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Şirket, üretmiş olduğu güçlü işlemci sayesinde henüz iPhone 14 modelleri tanıtılmadan önce A16 ile teknoloji gündeminin merkezine oturmayı başardı.

Apple A16, 7 Eylül 2022’de Apple tarafından yapılan tanıtımla birlikte resmi olarak teknoloji kullanıcılarının karşısına çıktı. Şirket, bu işlemciyi 4 nm 6 çekirdekli olarak tasarladı. Bunun yanı sıra A16, 3460 MHz değerinde çalışıyor. LPDDR5 desteğiyle geliştirilen işlemci, tasarımı sayesinde piyasada yer alan en güçlü telefon işlemcilerinin başında geliyor.

Bunun yanı sıra Apple, işlemcide 5G desteği gibi güncel teknoloji desteklerini de sağlıyor. Böylece Apple, A16’yı uzun vadede kullanıcılarını memnun edecek bir işlemci olarak geliştirdi. Şirket, şimdilik bu mobil işlemci modelini iPhone 14 serisinin bazı modellerinde kullandı. Apple’ın bu işlemciyi gelecekte hangi telefon ve tablet modellerinde kullanmayı planladığı net bir şekilde bilinmiyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.