Apple Harita

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Apple tarafından geliştirilen Harita uygulaması, en iyi navigasyon uygulamaları listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirket, geliştirdiği çeşitli hizmetler ile kullanıcılarına hizmet vermeye çalışıyor. Bu hizmetlerden birisi de Harita hizmeti oluyor.

Şirket, uygulamanın ilk sürümünden itibaren navigasyon konusunda oldukça iddialı bir şekilde ilerliyor. Öyle ki Apple, bu hizmet ile en azından Apple cihazlarda Google Haritalar’ın yerini almayı hedefliyor. Nitekim şirket, sunduğu özellikler ile tüm kullanıcılarını olmasa da birçok kullanıcısını Harita hizmetinden faydalanmaya ikna ediyor.

Uygulamanın Olumlu Özellikleri

  • Apple, Harita hizmetini çeşitli ülkelerde kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Bu sayede dünyanın birçok ülkesinde Apple tarafından sağlanan navigasyon hizmetinden faydalanabiliyorsunuz.
  • Apple Harita, oldukça sade ve şık bir arayüze sahip. Bu sayede kullanıcılar, navigasyon hizmetinden kolaylıkla faydalanabiliyorlar.
  • Veri kullanımı, navigasyon hizmeti için oldukça önemlidir. Apple, bu konuda kullanıcılarını memnun edebilmek için grafik konusunda daha az veri harcayan bir sistem kullandıklarını belirtiyor.
  • Apple, Harita hizmeti için çeşitli şirketlerle veri konusunda anlaşmalı olarak çalışıyor. Böylece haritanın anlık olarak sunmuş olduğu bilgilerin doğruluk seviyesi artırılmış oluyor.

Uygulamanın Olumsuz Özellikleri

  • Belirttiğimiz gibi Apple, Harita hizmetini sadece Apple kullanıcılarına sunmayı tercih ediyor. Bundan dolayı Harita hizmetinin kullanıcı sayısı, diğer navigasyon uygulamalarına göre daha düşük seviyede kalıyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Telefon Tavsiyeleri 0 94
Telefon Tavsiyeleri 0 117
Telefon Tavsiyeleri 0 90
Android Uygulamalar 0 99
Diğer Akıllı Telefonlar. 0 78

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.