Web Analytics Made Easy - Statcounter
Apple iPad Pro | Türkiye'nin Mobil Forumu!

Apple iPad Pro

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Doğrudan bir grafik çizim tableti olarak sunulmasa da çizim konusunda diğer markalar ile yarışan bir ürün ile devam ediyoruz. Apple tarafından sunulan iPad Pro, piyasadaki pek çok dijital grafik çizim tabletinden çok daha başarılı işler çıkarmasıyla tanınıyor. Öyle ki birçok profesyonel tasarımcı iPad Pro kullanarak çizimler yaptığını belirtiyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi iPad Pro çizim için özel olarak tasarlanan bir tablet değil. Ancak Apple Pencil gibi aksesuarlar sayesinde oldukça başarılı bir çizim deneyimi sağladığını belirtmekte fayda var. Ayrıca harika bir ekrana sahip olan iPad Pro, çizim konusunda kullanıcılara oldukça fazla araç sağlıyor.

Cihaz içerisinde yer alan dahili uygulamalara ek olarak App Store’dan çizim uygulamalarıindirmek mümkün. Aynı zamanda performans konusunda da sınırları zorlayan iPad Pro pek çok işi halletmeye olanak sağlayan bir dokunmatik bilgisayar gibi çalışıyor.

Apple’ın geliştirdiği M1 çipine sahip olan son nesil iPad Pro, farklı depolama seçenekleri ile satışta. Bu seçenekler 128 GB ile 2 TB arasında değişiyor. Aynı zamanda iki farklı boyutunun bulunduğunu da belirtmek gerek. 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro ile ekstra bir bilgisayara ihtiyaç duymadan çizim yapmak mümkün.

Liquid Retina ekranlı iPad Pro 264 PPI yoğunluk ve yüksek çözünürlüğe sahip. Boyuta göre değişen ekran çözünürlüğüne ek olarak 600 nite kadar parlaklık değeri ve 1.000.000:1 kontrast oranı da cihazda mevcut. Ayrıca 2. nesil Apple Pencil desteği de iPad Pro’da yer alıyor.

Çizim haricindeki özellikleri ile de üst klasman bir tablet olduğunu söylemek gerek. Bu nedenle iPad Pro kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken cihazlardan birisi. Ürünün fiyatı ise 12.000 TL ile 35.250 TL arasında değişiyor. Grafik çizim tableti fiyatlarına baktığımızda iPad Pro’ya benzer fiyatlar görmek mümkün.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.