Web Analytics

Apple Pencil Özellikleri Neler?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple, yeni tabletlerini ve yeni bilgisayarlarını tanıttı. Tanıtılan ürünler içerisinde en çok dikkat çekini ise yeni iPad modeli oldu. Tasarımı değiştirilen tabletlerin, aksesuarlarında da değişiklikler yapıldı. Bu noktada yeni aksesuar Apple Pencil oldu. Akıllı kalemlerini yenileyen markanın, nasıl değişiklikler sunduğuna ve akıllı kalem özelliklerinin neler olduğuna bakalım.

Apple Pencil Tasarım Değişikliği​

Tasarım kısmında çok önemli bir değişiklik yapılmadı. Apple Pencil modelinin bir yüzünün düzleştirilmesi dikkat çekti. Bunun nedeni de yeni şarj sistemi. Hem taşınabilirlik konusunda daha olumlu sonuçlar elde edilmesi sağlanıyor hem de şarj konusunda.

Daha İşlevsel​

Apple Pencil modeli akıllı kalemlerin işlevselliği de artırılmış durumda. Kalemlerin artık çok daha işlevsel olduğu açıklandı. Kalemin üzerinde iki kez tıklama yapmanız durumunda modlar arasında geçiş yapmak mümkün oluyor. Mesela çizim yaparken, kalem üzerine çift tıklama yaparak silgiye geçiş yapabiliyorsunuz.

Eski Nesillere Uyumlu Değil​

Apple Pencil modelinin belki de en ilginç yanı eski nesillere uygun olmaması. Sadece yeni iPad modellerine uygun olan Apple Pencil, eski serilerde kullanılmıyor.

Şarj ve Taşınabilirlik​

Apple Pencil modeliyle beraber şarj sistemi de değişiyor. Yazının ilk kısımlarında belirttiğimiz gibi artık tabletin üst kenar kısmına manyetik olarak kalemi takabiliyorsunuz. Kalem bu şekilde şarj oluyor ve yine taşıma kısmında da bu şekilde daha pratik bir çözüm elde ediliyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 12
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 3
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 5
Mobil Forum Apple Genel 0 41
Mobil Forum Apple Genel 0 20
Mehmet Apple Genel 0 32
Mehmet Apple Genel 0 34
Mehmet Apple Genel 0 24
Mehmet Apple Genel 0 38
Mehmet Apple Genel 0 26

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst