Web Analytics

Apple Watch 5 Pil Sorunu ve Çözümü

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Kasım ayından bu yana Apple Watch akıllı saat modellerinde, yeni akıllı saat serisinde bir pil sıkıntısı yaşandığı iddiası var. Henüz kanıtlanmadığı için iddia olarak değerlendirilen bu sıkıntıda, akıllı saat pil durum göstergesinde bir sıkıntı ortaya çıkıyor.

İddialara göre pil yüzdesi %100 üzerinde takılı kalıyor. Saati kullanıyorsunuz ama yüzde değişmiyor. Burada sorun yok ama asıl sorun bir anda saatin kapanması oluyor. Saati şarj etmek istediğiniz zaman ise şarj %70 civarlarında başlıyor ve buradan %100 seviyesine kadar çıkıyor.

Apple Watch 5 saatinde yaşandığı söylenen pil sorunu iddiası bu yönde. Çözüm için ise sunulmuş bazı çözüm önerileri var. Dilerseniz bu çözüm önerilerini de sırasıyla paylaşalım.

Apple Watch 5 Pil Sıkıntısı Nasıl Aşılır?​

Çözümler kesin olarak açıklanmış bir rehber değil. Bu adımları uygulayarak sorunu çözdüğünü belirten kullanıcılar var ve bazı forumlarda da bu paylaşımlar yapılmaya başlandı. Biz de önerileri paylaşalım.


Telefonu Kapatıp Yeniden Açmak​

Forum paylaşımlarında görmüş olduğumuz bir şey var. Bazı kullanıcılar saatin ve akıllı telefonun çok uzun süre açık kalması durumunda bu sıkıntının yaşandığını söylüyor.

Telefonunuz uzun süre kapanmadan çalışıyorsa yapmanız gereken 20-25 dakika kadar saati ve telefonu kapatmak. Sonrasında pil sıkıntısını giderilecek mi kontrol edin. Dediğimiz gibi bunu deneyen ve olumlu dönüşler alan kullanıcılar var.

Saat Şarjını Bitirmek​

Tekrar tekrar uyarıyorum ki yöntemler denemelere göre bulunmuş ve kullanıcılar tarafından işe yaradığı söylenen yöntemler. Bunlar Apple’ın açıklamaları değil.

İlk önce yapmanız gereken saati tamamen kapanana kadar kullanmak yani şarjını bitirmek. Sonrasında saat yeniden açılacak şekilde iki yan düğmeye basılı tutun ve ekranın açılmasını bekleyin. Şarj olmadığı için ekran tekrar kapanacak.


Saatinizi şarja takın ve %99 seviyesine kadar şarj edilmesini sağlayın. %100 seviyesine gelmeden saati şarjdan alın. Söylenene göre bu şekilde saati yeniden açtığınız zaman, birkaç dakika içerisinde saat şarj seviyesi normal durumda düşmeye başlayacak. Yani sorun bitecek.

Saati Güncellemek​

Yazılım güncellemelerinde beta sürüm kullanıyorsanız, beta programının bir hatasıyla karşı karşıya olabilirsiniz. Kararlı sürüm ya da beta sürüm fark etmez en son işletim sistemi güncellemelerini yükleyin. Watch OS sürüm yüklemelerini ertelemeyin ve yüklemeyi mutlaka yapın. Sadece basit bir güncelleme sonrasında hatanın giderilmesi mümkün olabilir.

Şarj Arkasından Kapalı Tutmak​

Yine kullanıcı deneyiminden çıkan bir yöntem daha var. Apple Watch pil sorunu yaşayan kullanıcılar, ilk olarak saatlerini tamamen şarj etmeli. %100 seviyesine kadar saati şarj edin. Saati kullanmadan önce kapatın ve 20-25 dakika kapalı tutun. Ardından tekrar deneyin.

Apple Watch pil sorunu hala devam ediyor ve akıllı saatiniz için istediğiniz randımanı alamıyorsanız, Apple Destek ekibine ulaşacak ve sorununuzu anlatacaksınız. Size gerekli yönlendirmeler Apple destek ekipleri tarafından yapılacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst