Web Analytics

Apple Watch Otomatik Uygulama Yükleme Özelliği Nasıl Kapatılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple Watch akıllı saatleri, diğer birçok markanın akıllı saatinden farklı olarak çeşitli uygulamalara destek veriyor. Saatin özeliklerini kullanarak 3.parti uygulamalardan yararlanmak mümkün. Fakat bu noktada da bazı sınırlamalar olduğunu eklemek gerekiyor. Sözü uzatmayalım ve Apple Watch akıllı saatleriniz için uygulama yükleme işleminin nasıl yapılacağından söz edelim.

Apple Watch 3.parti Uygulamalar için Bilinmesi Gerekenler​

Direkt olarak yüklenen uygulamalar konusunda kısa bir bilgi verelim. Apple Watch akıllı saatlerinde otomatik uygulama yükleme sistemi var. 3.taraf uygulamalar tam anlamıyla Apple Watch’a yüklediğini uygulamalar olarak gösterilmeyebilir.

Eğer iPhone akıllı telefonunuza indirdiğiniz bir uygulamanın Apple Watch akıllı saatleriyle uyumu varsa, bu durumda otomatik olarak uygulamanın akıllı saatlerinize de yüklendiğini görüyorsunuz. Öncelikle bu sistemin nasıl iptal edileceği konusunda bilgiler verelim.

Apple Watch Otomatik Uygulama Yükleme Özelliğini Kapatma​

Apple Watch Otomatik Uygulama Yükleme özelliğini kapatmanız durumunda, iPhone akıllı telefonlarına yüklediğiniz uygulamaların akıllı saat uyumu olsa da bu uygulamalar saatinize yüklenmeyecek. En azından bu uygulamaların otomatik olarak yüklenmesini engelleyeceksiniz. Sonradan sizin düzenlemeler yapmanız mümkün olacak. Otomatik uygulama yüklenmesini kapatmak için yapacağınız işlemlere bakalım.

  • iPhone akıllı telefonunuz üzerinden Apple Watch uygulamasını açın.
  • Uygulamanın içerisinden ise Saatim sekmesine tıklayın.
  • Ardından ise Genel sekmesine tıklayın.
  • Buradan ise “otomatik uygulama kurulumu” sekmesini kapalı konuma getirmeniz gerekiyor.
  • İstediğiniz zaman bu sekmeyi yeniden açıp, otomatik kurulumların devam etmesini sağlayabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst