Web Analytics

Apple Watch Senkronizasyon Verileri Nasıl Sıfırlanır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple Watch akıllı saatleri, iPhone ile tam uyum içerisinde çalışan aksesuarlardan bir tanesi. Doğrudan iPhone akıllı telefonları ile yapılan senkronizasyon sonrasında akıllı telefonunuz üzerinde saatinizi kontrol edebildiğiniz gibi tüm sağlık ve aktivite verilerinizi de telefonunuz üzerinde takip edebiliyorsunuz. Bunun dışında gelen aramaları saatiniz üzerinden kontrol etmeniz ve mesajlarınızı yönetmeniz gibi ayrıcalıklarda sunuluyor.

Genelde Apple Watch akıllı saatiyle iPhone akıllı telefonları arasındaki bu senkronizasyonda sorunsuz bir kullanım sunuluyor ancak zaman zaman belli başlı sorunlarda karşınıza çıkabiliyor. En büyük sorun kişiler bilgilerinde yaşanan sorun. Önce bu sorun hakkında biraz detaylı bilgi verelim ve ardından çözüm için kullanılacak olan sıfırlama işleminden bahsedelim.

Apple Watch Kişi Bilgileri Sorunu​

iPhone akıllı telefonları ile Apple Watch akıllı saatleri senkronize edildiği zaman, rehberdeki kişileriniz ve diğer bilgileriniz akıllı saat üzerinden de görüntülenebiliyor. Mesela bir mesajı akıllı saatiniz üzerinde görüntülediğiniz zaman, gönderen kişinin rehberinizde kayıtlı olduğu şekilde görüntülendiğini görüyorsunuz. Fakat zaman zaman yaşanan sorunlar nedeniyle kişiler ya da bilgileriniz telefonlarınızda kayıtlı olduğu gibi gözükmeye biliyor.

Kişinin rehberinizde kayıtlı olan adının görüntülenmesi yerine, direk olarak numara görüntülemesiyle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. İşte bu durum senkron sorunu oluşmasından kaynaklanıyor. Kişilerin rehberinizde kayıtlı olduğu gibi gözükmemesi, numara olarak gözükmesi durumunda da yapacağınız ilk işlem senkronizasyonu sıfırlamak olacaktır. Bu şekilde bilgiler geri gelecektir.


Apple Watch Senkronizasyonunu Sıfırlama​

Bu işlem sırasında iPhone içinde yer alan Apple Watch uygulamasına ihtiyacınızın olacağını belirterek işlemlere geçelim.

  • iPhone akıllı telefonunuzda Apple Watch uygulamasını açın.
  • Açılan pencereden ise “saatim” bölümüne tıklayın.
  • Daha sonra “Genel” sekmesine tıklayın.
  • Açılan pencereden “Sıfırla” sekmesini bulmanız gerekecek.
  • Bu kısma girin. Ardından ise senkron verilerini sıfırla seçeneğini kullanın.
Arka planda sıfırlama işlemi yapılacaktır. İşlemden sonra her iki cihazı da yeniden başlatmanızda yarar var. Bu işlemden sonra sorun düzelecektir. Fakat sorunun düzelmesi birkaç dakikayı bulabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 20
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 16
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 15
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 9
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 11
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 9
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 9
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 6
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 6
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 8

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst