Web Analytics

Apple Watch’dan iPhone’a Çağrı Nasıl Aktarılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Akıllı saatler yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Bu alanda en öne çıkan firma ise Apple. Akıllı saat satışlarında genelde ilk sıralarda olan firma, birçok ayrıcalıklı özellik sunuyor. Apple Watch akıllı saatlerinin en kullanışlı özellikleri arasında ise çağrı ve mesaj cevaplama özellikleri geliyor. Akıllı telefonunuzu elinize almadan konuşmalarınızı gerçekleştirmenize ve bildirimlerinizi ya da mesajlarınızı kontrol etmenize olanak sağlayan sistem, oldukça başarılı bir kullanıma sahip.

Tabii ki her ne kadar çağrıları saat üzerinden cevaplamak oldukça pratik olsa da zaman zaman görüşmelerinizi iPhone telefonlarınızda devam ettirmek isteyebilirsiniz. Aynı durum mesajlar için de geçerli. İşte böyle bir durumda Apple Watch’dan iPhone’a Çağrı ve Mesaj Aktarma işleminin nasıl yapılacağını bilmeniz gerekiyor. Hemen bu konuda bilgi verelim.

Çağrıları Aktarma​

Bu kısımda iki farklı ihtimal var. Diyelim ki bir çağrı geldi ve siz bu çağrıyı henüz cevaplamadan iPhone akıllı telefonlarına aktarmak istiyorsunuz. Bu durumda yapacağınız işlemler şöyle;

  • Çağrı geldiği zaman, Dijital Crown tuşunu aşağı doğru kaydırın ve “iPhone’da cevap” seçeneğini bulun.
  • Bu seçeneğe tıkladığınız zaman siz iPhone akıllı telefonunuzu alana kadar arayan kişi beklemeye alınıyor. Burada telefonunuzu bulmak için bir çağrı düğmesi de var.
İkinci kısım ise zaten cevaplanan çağrıların nasıl telefona aktarılacağı. Bunun için yapacağınız işlemler yine oldukça basit işlemler. Görüşmeyi cevapladıysanız yapacaklarınız şöyle;

  • iPhone telefonunu kilitliyse, ekranınızın sol üst köşesinde yer alan telefon simgesine tıklamanız gerekiyor.
  • Eğer kilit açıksa direk olarak ekranın üstünde yer alan saat simgesine dokunun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 23
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 19
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 17
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 21
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 19
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 17
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 21
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 17
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 17
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 24

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst