Web Analytics Made Easy - Statcounter
Birini instagramda engellediğinizde ne olur? | Türkiye'nin Mobil Forumu!

Birini instagramda engellediğinizde ne olur?

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Geçtiğimiz birkaç yılda Instagram aka Insta dünyayı fırtınayla ele geçirdi ve şimdi çoğu insan ona tapıyor. Eski dostlukları yeniden canlandırmaktan, zaman çizelgenizi spam yapan birisine tolerans göstermeye kadar her şey günlük olarak gerçekleşir. Fakat çok fazlalaştığında, Instagram zor adımları atmana izin verecek.Engelleme seçeneğinden yardım alabilirsiniz. Biri, Instagram'da bir kullanıcıyı engellediğinizde ne olacağını merak ediyor olabilir mi? Basit bir deyişle, engellenen profil yazılarınızı ve hikayelerinizi göremez. Ama bu mu? Yorumlar, beğeniler, mesajlar, biyo ve diğer şeyler gibi diğer her şeye ne olur?
Pek sayılmaz. Önbellek sorunu nedeniyle bir süre, engellenen kişi veya siz birbirlerinin profilini arama yoluyla görüntüleyebilirsiniz, ancak bu birkaç gün sonra durur.

Engellenen Kişi Instagram Profilini ve Takipçilerini Gör​

Evet. Engellenen kişi profilinizi görebilir, ancak profilinizdeki yayınlarınızdan, hikayelerinizden veya vurgulamalarınızdan hiçbirini göremez. Nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Eh, bazen arama sonuçları ve çoğunlukla önceki yorumlardan, etiketlerden veya grup mesajlarından
Instagram önceki yorumları silmediği için, üzerlerine tıklamak engellenmiş kişiyi profilinize götürecektir. Profil resminizi, biyo, fotoğraf sayınızı ve takip eden / takip eden sayınızı görebilecekler. Yinelemek için yazılarınızı veya hikayelerinizi görmezler. Alan aşağıda gösterildiği gibi boş görünecektir.
Aynı şey sizin tarafınızdan da geçerlidir. Engellenen kişinin profilini de ziyaret edebilirsiniz, ancak yazılar veya hikayeler gibi heyecan verici şeyler göremezsiniz.

Engellenen Kişi Profil Resminde ve Biyografik Değişimleri Görebilir mi​

Evet. Profilinize önceki yorumlardan veya mesajlardan veya hatta kullanıcı adı üzerinden erişebiliyorlarsa, herkese açık veya özel bir profiliniz olsa bile görebilecekler. Bunun nedeni, özel bir profiliniz olsa bile, hem profil resmi hem de biyografi herkes tarafından görülebilir. Biyo hakkında konuşmak, bazı serin biyo hileler ve kesmek kontrol edin.

Beğeniler ve Yorumlarınız Ne Olur?​

Engelleme, Instagram tarafından da belirtildiği gibi eski yorumları veya birbirlerinin profilindeki beğenileri silmez. Yani, engellenen kişi eski yorumlarınızı profilinde görebilecek ve benzer şekilde profilinizde de yorumlarını görebileceksiniz. Ancak, siz engellemeyi kaldırıncaya kadar beğeniler birbirinizin görüşünden kaybolur.

Birbirinizin profilini görüntüleyemediğiniz için, blok dönemi boyunca eski veya yeni resimler hakkında yorum yapamaz / beğenemezsiniz.

Diğer profillerde yapılan beğeniler ve yorumlar söz konusu olduğunda, onları beni engelleyen veya engellediğim kişi için göremedim. Ancak Instagram başka türlü diyor ve 'Ben engellediğiniz kişiler, genel hesaplar veya izledikleri hesaplar tarafından paylaşılan yayınlar hakkındaki beğenilerinizi ve yorumlarınızı hala görebilir.'

Kişiyi Engelleyebilir veya Sizi Etiketleyebilir​


Blok seçeneğinin Doğrudan Mesajlar'da da bulunduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bununla birlikte, Messenger'da engellemeyi Facebook'takinden farklı olan Facebook'un aksine, burada yalnızca mesajları değil, tüm profili engelleyen aynı blok özelliği var.

Eski Mesajları Görebiliyor musunuz?​

Hayır. Bir kişinin engellenmesi kişisel sohbet konularınızı DM'lerde gizler. Yani, iş parçacığı kaybolur ve mesajları görüntüleyemezsiniz (engellemeyi kaldırıncaya kadar).

Kişi Mesajını Engellenebilir​

Evet ve hayır. Eski sohbet dizisi, yukarıda belirtildiği gibi, birbirimizin profilinden kaybolurken, geçmiş mesajları görüntülemek ve hatta yeni mesajlar göndermek için profilde bulunan Mesaj Gönder seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için, önceki etiketleri veya yorumları kullanarak sizi engelleyen kişinin profilini açın ve ardından üstteki üç nokta simgesine dokunun. Menüden Mesaj Gönder'i seçin.Not: Bu yöntem, önceki mesajları görüntülemesini engelleyen bir kişi tarafından da kullanılabilir.
Ancak, bunu yapmak işe yaramaz. Çünkü Instagram diğer gelen mesajları gelenlere bildirmeyecek. Ancak, kişiyi engelini kaldırdığınızda, mesajlar sohbet başlığında görünecektir.

Engellenen Kişi Çevrimiçi Durumunu Görebilir​

Geçen yıl Instagram, Direct Mesajlarında son ölümcül aktif durum özelliğini başlattı. Birini bloke ettiğinizde, ondan mahrum bırakılacaklar ve eğer etkinleştirildiyse, siz de olabilirsiniz.

Grup Mesajlarına Ne Olur?​

Engellenen kişi ve siz aynı grup sohbeti üyesiyseniz, engelleme sizi gruptan silmez veya kaldırmaz. Hala mesaj gönderip alabilirsiniz.
Ancak, grup mesajlarının etkilenmediği WhatsApp'taki bloktan farklı olarak grupta birbirlerinin yeni mesajlarını göremezsiniz. Birbirinden eski mesajlar hala görüntülenebilir ve bu, profile erişmek için başka bir yol sağlar. Kişinin engelini kaldırdığınızda gizli mesajlar yeniden görünecek.

Instagram Hikayesinde Farklılaşıyor mu?​

Instagram hikayesinde bir kişiyi engelleyemezsin. Sadece hikayeleri susturabilir veya gizleyebilirsiniz. Bir öyküyü susturmak, diğer kişinin öyküsünü profilinizden gizler ve gizleme seçeneğiyle öykünüzü görüşlerinden kısıtlayabilirsiniz.

Instagram'da da engelleme mi Facebook'taki kişiyi de engelle​

Hayır. Instagram hesabınız Facebook (FB) ile bağlantılıysa, Instagram'da bir kişiyi engellemenin Facebook'taki onlarla ilişkiniz üzerinde hiçbir etkisi olmaz.

Birinin yorum yapmasını engellediğinizde Mesajlarınızı Görebilirler​

Evet. Birinin yayınlarınız hakkında yorum yapmasını engellemek, yeni veya eski yayınlarınıza, öykülerinize ve mesajlarınıza erişmelerini engellemez. Eski yorumları da kalacak.

Birinin yayınlarınıza yorum yapmasını nasıl engelleyeceğinizi bilmiyorsanız, Instagram Ayarlar> Gizlilik ve Güvenlik> Yorum Denetimleri bölümüne gidin. Yorumları Kimden Engelle altında, yayınlarınıza yorum yapmak istemediğiniz kişileri ekleyin.

Instagram onları engellediğinizde insanı bilgilendirir mi​

Hayır! Instagram, engellenen kişiye herhangi bir bildirim göndermez.

Kişiyi Engellemeyi Engelliyor mu​

Evet. Bir kişiyi engellemek, onları takip etmenizi otomatik olarak durduracaktır. Ayrıca onları takipçilerinizden kaldıracak. Onları daha sonra açmanız durumunda, ikinizin birbirini tekrar takip etmesi gerekecek.

Takipçilerinizi Birini Engellediğinizi Biliyor Musunuz​

Hayır! Sadece siz ve engellenen kişi, kimseye söylemedikçe bu derin ve karanlık sırrı saklayacak.

Birinin Instagram'da Size Engel Olduğunu Nasıl Bilirsiniz?​

Bunu tanımlamanın birçok yolu var. Öncelikle, profillerini etiketler veya yorumlar kullanarak açın ve profilin gönderiler olmadan gönderi sayımı gösterip göstermediğine bakın. İkincisi, önceki iletilerinin gelen kutunuzdan kaybolması, ancak profilleri hala grup iletilerinde görünmesi durumunda, bu aynı zamanda engellendiğinizi de gösterebilir. Son olarak, bilmenin en kolay yolu, farklı bir profilden (kendi veya arkadaşların) kontrol etmektir.
 
Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyenler

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.