Bütçeler, Harcama Sınırları ve Ödeme Düzeyiniz Arasındaki Fark Nedir?

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Facebook'ta reklam yayınlarken ne kadar harcama yapacağınızı yönetmenin çeşitli yolları vardır. Bütçeleriniz, harcama sınırlarınız ve ödeme düzeyiniz, reklamlarınız için ne kadar harcama yapacağınızı kontrol etmenize yardımcı olur.

Bütçeler​

Bütçe, reklamlarınızı belirlediğiniz yayın süresi içerisinde insanlara göstermek için harcamak istediğiniz para tutarıdır. Kampanya bütçesi optimizasyonuyla (KBO) kampanyanız için bir toplam bütçe veya reklam setleriniz için ayrı ayrı bütçeler ayarlayabilirsiniz. İki tür bütçe süresi vardır:
  • Günlük bütçeler: Bir reklam seti veya kampanya için her gün harcayabileceğiniz ortalama tutardır. Günlük bütçeler, net bir üst sınır değildir.
  • Toplam bütçeler: Kampanyanızın veya reklam setinizin toplam yayınlanma süresi boyunca harcamak istediğiniz toplam tutardır. Toplam bütçeler bir ortalama değil, net bir üst sınırdır.
Not: Kampanya bütçesi optimizasyonu etkinleştirildiğinde, kampanya harcama sınırlarının yerini toplam bütçeler alır.

Harcama Sınırları​

Harcama sınırları, reklamlar için istediğinizden daha fazla harcama yapmamanızı sağlayan bir diğer seçenektir:
  • Kampanya harcama sınırları: Belirli bir reklam kampanyasına harcamak istediğiniz maksimum tutardır. Kampanya harcama sınırı reklam yayınınızı etkilemez ancak kampanyanız sınırına ulaştığında bu kampanyadaki tüm reklam setlerinin ve reklamların durdurulmasını sağlar.
  • Hesap harcama sınırları: Reklam hesabınızın, yayınlamakta olduğunuz tüm reklam kampanyaları için harcayabileceği tutara ilişkin toplam sınırdır. En iyi sonuçları elde etmek için hesap harcama sınırınız toplam reklam bütçenizi yansıtmalıdır.
  • Günlük harcama sınırları: Günlük harcama sınırı, platformumuzda emniyetli ve güvenilir bir ortamı teşvik etmeye yardımcı olur. Bu yenilik kapsamında reklam hesaplarına maksimum günlük harcama tutarı getirilecektir. Daha yüksek bir harcama sınırı için onaylanmadan önce, harcama kriterlerimize uyan reklam hesaplarının, Reklam İlkelerimize ve diğer standartlara uygunluğu değerlendirilecektir.

Ödeme Düzeyi ve Faturalandırma Seçenekleri​

Ödeme düzeyi, ne kadar harcama yaptığınıza bağlı olarak reklamlarınız için ne zaman fatura alacağınızı kontrol eden tutardır. Belirli bir ayda ödeme düzeyinize ulaşırsanız bir fatura alırsınız. Ödeme düzeyinize ulaştıktan sonra reklam yayınlarsanız faturalandırma tarihinizde ikinci bir fatura alırsınız. Facebook reklamları için ne zaman ödeme yapacağınız hakkında daha fazla bilgi alın.
Reklam yayınladıkça reklam ücretleriniz birikir ve harcadığınız tutar ödeme düzeyinize ulaşırsa otomatik olarak sizden ücret alırız. Tüm reklamverenlere başlangıç için bir ödeme düzeyi ayrılır ancak bu düzeyi değerlendirmeye devam ederiz. Zamanında ödeme yapar ve Reklam İlkelerimize ve diğer standartlara bağlı kalırsanız bu düzey artırılabilir.
Ayrıca size ve reklam hesabınıza ilişkin verileri aşağıdaki durumlarda kullanırız:
  • Ek bir süre için uygun olup olmadığınızı ve bu ek sürenin ne kadar olacağını belirlemek için kullanırız. Böylece, düzeyinize ulaştıktan sonra kısa bir süre daha reklamları gösterebilirsiniz.
  • İşletmenizin net 30 faturalandırması için uygun olup olmadığını belirlemek için kullanırız. Net 30 faturalandırmasını hesabınıza ödeme yöntemi olarak nasıl ekleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi alın.
Lütfen dikkat: Meta, size ve reklam hesabınıza ilişkin verileri bu makalede açıklanan amaçlar doğrultusunda kullanır. Çünkü reklamverenler için değeri en üst düzeye çıkarmak amacıyla faturalandırma ve harcama seçenekleri sunmak, meşru menfaatlerimize uygundur. tıklayarak topladığımız veriler hakkında daha fazla bilgi alabilir ve Hesap Kalitesi'ne giderek hesabınızın durumunu kontrol edebilirsiniz. Faturalandırma ve/veya harcama seçeneklerinize katılmıyorsanız lütfen ekibimizden değerlendirme talep etmek için Destek Merkezi'nde yer alan bu formu doldurun. Talebiniz formdaki sorularla ilişkili değilse lütfen "Bir ödeme hakkında sorum var" seçeneğini, sonra "yukarıdakilerden hiçbiri" seçeneğini seçin ve verilen açıklama kutusuna sorununuzun açıklamasını yazın.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.