Clime

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
En iyi hava durumu uygulaması listemizin üçüncü sırasında ise karşımıza Clime çıkıyor. Yine AccuWeather kadar bilinen bir uygulama olmasa da pek çok kullanıcı tarafından ana hava durumu uygulaması olarak kullanılıyor.

Aslında özellikleri ve arayüzü ile diğer uygulamaların yanında biraz daha sade kaldığını söylemek gerekli. Fakat bu kötü bir durum olmuyor. Aksine, uygulamanın tahmin açısından güçlü olmasını vurgulayan bu sadelik kullanıcılar için oldukça iyi bir durum.

Clime, yalnızca hava durumu değil aynı zamanda radar görüntüsü de sağlıyor. Tasarım anlamında oldukça başarılı bir dokunuş olan bu hamle birçok kullanıcının ilgisini çekecek gibi gözüküyor. Ayrıca Clime, uygulamanın hatasız bir hava tahmini deneyimi sağladığını da ifade ediyor.

Clime sayesinde öğrenebileceğiniz bilgilerin tamamı gerçek zamanlı hava durumu koşullarını kullanıcıya sağlıyor. Bu verilerin arasında mevcut sıcaklık, hissedilen sıcaklık ve yağış ihtimali gibi klasik bilgiler mevcut.


Buna ek olarak nem bilgisi, rüzgar hızı, rüzgar yönü ve hava basıncı gibi bilgiler de rapor olarak sunuluyor. Böylece, pek çok kişinin işine yaracak ekstra bilgilere de Clime üzerinden ulaşmak mümkün hale geliyor.

Uygulamanın en başarılı yönlerinden birisi aslında animasyonlu radarı oluyor. Gerçek zamanlı bir şekilde güncellenen bu radar, hava durumlarının daha kesin bir şekilde raporlanmasını sağlıyor. Ancak, bu bilgileri almak için sadece uygulamaya girmenize gerek yok.

Clime, uygulamayı açmadan da size hava durumu hakkında bilgi veriyor. Bu bilgilerin arasında önemli uyarılar da yer alıyor. Örneğin, kar fırtınası, kasırga, sel vb. durumları tamamen bildirimler aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Clime esasında ücretsiz bir uygulama olsa da “pro” sürümü için bir ücret ödemeniz gerekmekte. Ancak ücretsiz bir şekilde de kullanmanız mümkün.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.