Web Analytics

Cydia Impactor “provision.cpp:150” hatası nasıl çözülür?

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Bazı jailbreak hatalarını düzeltmek mümkün olabiliyor. Bu hatalardan birisi de, yaygın olarak “provision.cpp:150” hatası. Bu hata genellikle Cydia Impactor ile Apple ID si girişi yapılrken karşımıza çıkıyor.

“provision.cpp:150” hatasının sebebi, 2 adımlı doğrulama denilen bir Apple güvenlik sistemi. Bu sorunu aşabilmek için, uygulamaya özel bir şifre oluşturmak ve bunu kullanmalısınız. Bu işlemi nasıl yapacağımıza bakalım.

“provision.cpp:150” Cydia Impactor hatası çözümü​

Adım 1: Apple resmi sitesine giriş yapın: appleid.apple.com

Adım 2: Güvenlik sekmesine gelin.

Adım 3: Bu alanda “Uygulamaya özgü parolalar” kısmından “Parola oluştur” tıklayın.

Not: Bu kısımı görebilmek için iki adımlı doğrulamanın açık olması gerekiyor. Eğer kapalı ise telefonunuzdan şu şekilde açacaksınız:

Ayarlar > iCloud > Apple kimliğinize tıklayın

Şifre istenecek girin. “Parola ve güvenlik” kısmından “İki faktörlü kimlik doğrulama” Açık konuma getirin.

Adım 4: “Parola kısmı için etiket girin” kısmına tıklayın ve buraya “PanguJailbreak” yazısını tırnak işareti olmadan kopyalayın.

Adım 5: Üretilen şifreyi kopyalayın.
Adım 6: Şimdi Cydia Impactor size AppleID ve şifre sorduğunda bu şifreyi kullanacaksınız.

Artık Cydia Impactor üzerinde “provision.cpp:150” hatası almayacaksınız. Bu işlemlerle jailbreak başarılı bir şekilde yapılabilecek.

Alternatif bir yöntem de iki adımlı kimlik doğrulamayı geçici olarak kapatmak. Bir kez jailbreak yaptıktan sonra tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri