Web Analytics

Deep Fusion Nedir? iPhone Modellerine Nasıl bir Artı Sağlayacak?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Yeni akıllı telefonların içerisinde yer alan teknolojilerden birisi de Deep Fusion teknolojisi.

Apple’ın A13 işlemcilerinden güç alacak olan yeni teknoloji, markanın önemli avantajlar elde etmesini sağlayacak. Yapay zeka tabanlı olan Deep Fusion teknolojisinin, telefonlarda nasıl bir artı sunacağına ve tam olarak ne olduğuna bakalım.

Deep Fusion Fotoğraf Teknolojisi​

Söz konusu teknoloji, fotoğrafların daha kaliteli bir hale gelmesini sağlayacak. A13 işlemcilerinin içerisinde yer alan 8 çekirdekli Nöral mtoru tarafından kullanılacak olan sistem, fotoğraf çekimlerinde en iyi görüntü kalitesini yakalamaya izin verecek.

Çekim sırasında siz deklanşöre dokunduğunuz zaman, 4 adet fotoğraf çekilecek. 4 adet fotoğrafın dışında bir de uzun pozlama çekilecek. Uzun pozlamanın sonrasında bir 4 fotoğraf daha çekildiğini göreceğiz. Tabii ki bunlar sizin fark edemeyeceğiniz kadar hızlı yapılacak.


Deep Fusion teknolojisi, çekilen bu fotoğraflar üzerinde işleme yapacak. Fotoğraf çok kısa bir süre içerisinde analiz edilecek ve en iyi parlaklık, ton, detay, ışık yapısına sahip olan fotoğraflar ortaya çıkarılacak.

Fotoğrafın işlenmesi sırasında ise birkaç saniye beklemek gerekecek. Sonucunda görüntü kalitesi oldukça yüksek olan bir fotoğraf elde edilmiş olacak. Böylece fotoğraf çekimlerinde kusursuz bir yapı sunulmuş olacak.

Başta dediğimiz gibi bu teknoloji için A13 işlemcilerinin kullanılması gerekiyor. Yani iPhone XS Max modelinde bile Deep Fusion olmayacak. Sadece iPhone 11, iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde bu teknolojinin kullanıldığını göreceğiz. Açıkçası Apple’ın benzer sistemleri eski telefonlarda da sunulmuştu.

Fakat A13 işlemcilerinin içerisinde yer alan yapay zeka bölümü biraz daha güçlü olduğu için biraz daha kaliteli fotoğraflar sunulmuş olacak. iOS 13.2 sürümünden sonra bu özellik kullanılmaya başlandı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst