Web Analytics

E-Kitap ve PDF Dosyalarını iTunes Olmadan iBooks’a Aktarma

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Diğer uygulamalardan farklı olarak, iBooks stok iOS uygulaması değildir ve kullanıcıların ücretsiz olarak App Store’dan indirmesi gerekir. Bir stok uygulaması olmamasına rağmen, iBooks, kitapları ve PDF dosylarını kendisine aktarmak isteyen kullanıcıların iTunes’u kullanmasını gerektirir. Bu, özellikle kendi bilgisayarınızı kullanmadığınız veya bu amaçla iTunes’u kullanmak istemediğinizde çok can sıkıcı olabilir. Neyse ki iTunes kullanmadan iPhone’unuzda veya iPad’inizdeki kitapları iBooks uygulamasına aktarmak için kullanabileceğiniz yollar vardır.

Epub kitaplar veya PDF dosyaları iTunes kullanmadan iOS iBooks’a nasıl aktarılır?

  • Bilgisayarınızda, posta istemcinizi veya e-posta sağlayıcınızın web sitesini açın ve yeni bir mesaj oluşturun. Şimdi e-postaya PDF dosyasını veya Epub kitapını ekleyin.
  • E-postayı, iOS’un dahili Mail uygulamasına eklediğiniz herhangi bir e-posta hesabına gönderin. (Mail uygulamasında hesabınız [email protected] ise e-postayı [email protected]’a gönderin.) Bu, ayrıca herhangi bir üçüncü taraf iOS mail uygulaması ile de çalışır.
  • Şimdi Mail uygulamasını açın ve indirmek için eke dokunun. İndirildikten sonra üzerine dokunun. iOS’un paylaşım menüsünü görüntülemek için “Paylaş” düğmesine dokunun.
  • Menüden ‘iBooks’a Kopyala’ seçeneğine dokunun. Bu, PDF’yi veya kitap dosyasını görüntüleyebileceğiniz iBooks uygulamasına yönlendirir. Şimdi ‘Tüm Kitaplar’ düğmesine hafifçe dokunduğunuzda istediğiniz PDF dosyasının veya Epub kitapının iBooks kitaplığına eklendiğini göreceksiniz.
Bu yöntem, iPhone’unuzu, iPad’inizi veya iPod touch’ınızı bilgisayarınıza bağlamaktan ve daha sonra bir PDF’yi veya kitabı iOS cihazına aktarmak için birden fazla adım gerçekleştirmekten daha kolaydır.

Dropbox aracılığıyla PDF veya Epub kitapları iBooks’a nasıl aktarılır?

iTunes kullanmadan iBooks’a aktarma yöntemlerinden bir diğeri Dropbox’tır. Tek yapmanız gereken, dosyayı Dropbox hesabınıza yüklemek ve aşağıdaki adımların geri kalanını izlemektir. Unutmayın, iOS cihazınızda uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

  • Dosyayı Dropbox’a yükledikten sonra, iPhone, iPad veya iPod touch’ınızdaki Dropbox uygulamasını başlatın ve yeni yüklediğiniz dosyayı arayın.
  • Şimdi o dosyayı açın ve ardından ‘Paylaş’ düğmesine tıklayın. Ardından, menüden ‘Şurada Aç …’ düğmesine dokunmanız gerekiyor. Bu, bir grup paylaşım seçeneğinin yer aldığı başka bir menü açacaktır.
  • Buradan “iBooks’ta Aç” butonuna dokunun. Bu sizi PDF veya e-kitabınızın eklendiği iBooks kütüphanesine yönlendirecektir.
  • Bu kadar!
Dropbox’ın yanı sıra, iOS uygulamalarını içeren başka birçok paylaşım hizmeti de var. Bu geçici çözümün ilgili uygulamalar tarafından kullanılabilir olup olmadığını görmek için bunları deneyebilirsiniz.


Dosyaları iTunes kullanmadan iBooks’a aktarmanın başka yollarını biliyorsunuz, aşağıdaki yorum bölümünden bize bildirin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst