Honor 7

  • Türkiye'nin en kaliteli ve en büyük mobil aygıt destek forum sitesi "MobilForum.Net'e" Hoşgeldiniz.
    Burada mobil aygıtlar ve GSM operatörleri hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Huawei Honor 7; Huawei'nin alt markası Honor tarafından üretilmiş bir akıllı telefondur. Cihaz, Honor'un 2014 yılındaki amiral gemisi modeli Huawei Honor 6'nın halefidir. Cihazın modelleri, markete göre değişkenlik gösterir; cihazın altın renkli, çift SIM kart destekli ve 64 GB depolama alanı bulunan modeli Çin'e özeldir. Cihazın uluslararası modelinde 16 GB dahili depolama ve Hindistan modelinde tek SIM kart desteği bulunur. Cihazın ardili Honor 8, Honor 8 Pro ve Honor 8X modelleridir.

Cihaza genel bakış​

huawei-honor-7.png

Honor 7'de; yekpare metal kasa, 5.2 inç dokunmatik ekran, 20 MP (Sony IMX230) arka kamera ve 8 MP ön kamera bulunur. Cihaz için altın, gri ve gümüş olmak üzere 3 renk seçeneği bulunur, cihazın altın rengi Çin pazarına özeldir. Cihazın altın renkli modelinde çift SIM kart desteği, NFC ve 64 GB dahili depolama bulunur. Cihazın uluslararası modelinde, gri veya gümüş renk seçeneği ve 16 GB dahili depolama bulunur. Cihazın uluslarası modelinde de Çin modelinde olduğu gibi çift SIM kart desteği bulunur ancak cihazdaki depolama alanını arttırmak için cihaza microSD kart takılması durumunda cihaza sadece bir tane SIM kartı takılabilir. Ayrıca cihazın uluslararası modelinde NFC özelliği bulunur ve cihazın Hindistan modeli, uluslarası modelin tek SIM kartlı modelidir. Cihazda, akıllı ve oldukça tepkili olduğu iddia edilen parmak izi okuyucu bulunur. Cihazın dikkat çeken başka bir özelliği de; cihazda akıllı düğme (Smart Button) adındaki, cihazın kullanımını kolaylaştırmak için özel şeyleri gerçekleştirmeye ayarlanabilen fazladan bir düğme bulunmasıydı.

Yazılım​

Honor 7, Android Lollipop işletim sistemi ve Huawei'nin Emotion UI (EMUI) 3.0 kullanıcı arayüzü ile kutudan çıkar. Android Marshmallow sürümü de aldı. Cihazın kamera uygulamasında, yemek fotoğraflarını keskinleştiren ve daha detaylı hale getiren Good Food (iyi yemek) özelliğinin de aralarında bulunduğu birkaç yeni özellik bulunur. Cihazın kullanıcı arayüzünde, tek elle kullanım için birçok kullanışlı ince ayar yapılmıştır. Cihazın parmak izi okuyucusunun, cihazın kilidini 0.5 saniyede açtığı iddia edilmiştir ve cihazda cihazın daha kolay kullanılmasını sağlayan ek yazılım özellikleri de bulunur.

Cihazın satışa çıkarılması​

Cihaz, Temmuz 2015'te Çin'de duyurulmuştur. Cihaz, Ağustos 2015'te Birleşik Krallık'ta tanıtılmış ve Ekim 2015'te Hindistan'da duyurulmuştur. Huawei, cihazı piyasaya çıkartmak için Flipkart ile iş birliği yapmış ve cihazı Flipkart'a özel (Flipkart Exclusive) olarak duyurmuştur.

Cihazın modelleri​

Huawei, övülen cep telefonu Honor 7'nin yeni bir modelini duyurmuştur. Yeni model, Honor 7 Enhanced (gelişmiş) olarak adlandırılmıştır ve Android 6.0 Marshmallow ile kutudan çıkar. Bu modelle önceki model arasındaki fark; sadece güncellenmiş işletim sistemi değildir, aynı zamanda yeni modele 32 GB dahili depolama seçeneği eklenmiştir. Honor 7'de 16 veya 64 GB seçenekleri ve Android 5.0 Lollipop işletim sistemi bulunmaktaydı. Bu iki cihazın diğer özellikleri, birbirleriyle aynıdır.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst