Huawei Mate 30 Pro

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
En iyi Huawei telefonu modelleri listemize Mate 30 Pro ile devam ediyoruz. Mate serisi, Huawei’nin en çok tercih edilen serilerinden birisi olarak biliniyor. 2019 yılında tanıtılan Mate 30 Pro, güçlü donanımı sayesinde hala en iyi Huawei telefonu listelerine girmeyi başarıyor.

Telefonda 6.53 inç büyüklüğünde bir ekran mevcut. Bu ekran aynı zamanda 60 Hz yenileme hızına sahip. Ayrıca Huawei, ekranda FHD+ bir panel kullanmayı tercih etti. Telefonun ekranı, özellikle yenileme hızı bakımında günümüzde üst düzey bir telefon için yetersiz gelebilir. Ancak telefonun 2019 yılında piyasaya çıktığını düşünürsek ekran, yeterli bir kullanım performansı sunacaktır diyebiliriz.


İşlemci kısmına baktığımızda ise şirketin bu modelde de Kirin 990’ı tercih ettiğini görüyoruz. Kirin 990’ın yüksek performans sergilemesi, şirketin bu çip setini üst düzey modellerinde kullanmasını sağladı. Huawei, güçlü işlemciyi 8 GB RAM ile desteklemeyi tercih etti.

Şirket, güçlü işlemci ve RAM’i ise 4500 mAh bir batarya ile güçlendirdi. Kullanılan batarya, 40 W hızlı şarj desteği ile kullanıcılarını memnun ediyor. Bunun yanı sıra Mate 30 Pro’nun bataryası, kablosuz şarjı da destekliyor. Hatta batarya, kablosuz şarjda da 27 W hızlı şarj desteği sunuyor.

Bir telefonun işlemcisi ve RAM özellikleri kadar kamera özellikleri de önemli. Huawei, bu noktada da başarılı bir iş çıkarttı diyebiliriz. Telefonda 40 MP bir ana kamera mevcut. Bunun yanı sıra telefonda 40 MP ikinci ve 8 MP üçüncü kameralar yer alıyor. Ayrıca Huawei, telefonda TOF lensi de kullandı. Bu sayede telefonun kamera performansı ciddi anlamda artmış oluyor. Telefonun ön kamerasında ise 32 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.