Web Analytics Made Easy - Statcounter
Huawei P40 Pro | Türkiye'nin Mobil Forumu!

Huawei P40 Pro

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
En iyi Huawei telefon modelleri listemizin son sırasında bir diğer P serisi modeli olan P40 Pro yer alıyor. Huawei, bu modeli 2020 yılında kullanıcılarıyla buluşturdu. Telefon, güçlü donanımı sayesinde Türkiye’de en çok satılan Huawei modellerinin başında geliyor.

Şirket, bu modelde 6.58 inç büyüklüğünde bir ekran kullanmayı tercih etti. Bu ekran, 90 Hz yenileme hızı ve FHD+ ekran kalitesi ile ön plana çıkıyor. Çoğu Huawei modeli gibi P40 Pro da yenileme hızı konusunda bazı eleştirilere maruz kalıyor. Fakat şirketin kullandığı işlemci, RAM ve kamera özellikleri düşüldüğünde 90 Hz ekran yenileme hızı kullanıcıları çok fazla rahatsız etmiyor.

Telefonun işlemci kısmında Kirin 990 5G yer alıyor. Bunun yanı sıra Huawei, telefonda 8 GB RAM kullanmayı tercih etti. Bu sayede şirket, güçlü bir işlemci-RAM uyumu yakalamayı başardı. Huawei, telefonun dahili depolama alanı kısmında ise kullanıcılarına 256 GB kapasiteli bir alan sunuyor. Bu alan, P40 Pro kullanıcıları için genellikle yeterli oluyor.


Şirket, güçlü bir işlemci ve RAM kapasitesine sahip olan telefonun gücünü 4200 mAh kapasiteli bir bataryayla sağlıyor. Batarya, 40 W hızlı şarj özelliği sayesinde kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ayrıca bataryada 27 W kablosuz şarj desteği de mevcut. Huawei, bu sayede batarya konusunda da başarılı bir iş çıkarttı diyebiliriz.

P40 Pro’nun kamera kısmına baktığımızda ise ana kamerada 50 MP çözünürlüğünde bir kameranın yer aldığını görüyoruz. Bunun yanı sıra telefonun arka kamerasında 40 MP ikinci ve 12 MP üçüncü kameralar mevcut. Ayrıca telefonun ön kamera kısmında 32 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Bu sayede Huawei, kullanıcılarına yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraf çekme imkanı sağlıyor.

Bahsettiğimiz gibi telefon, yüksek fiyatına rağmen Türkiye’de en çok kullanılan Huawei modellerinden birisi olarak biliniyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.