Huawei P40 Pro

  • Türkiye'nin en kaliteli ve en büyük mobil aygıt destek forum sitesi "MobilForum.Net'e" Hoşgeldiniz.
    Burada mobil aygıtlar ve GSM operatörleri hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Gizli bir silah ile en iyi kameralı telefon önerileri listemizin sonuna geliyoruz. Eski dönemlerde listede ilk 10’a giren ancak zaman içerisinde yerini yeni nesillere bırakan Huawei P40 Pro da en iyi kameralı telefonlar arasında yer alıyor.


50 MP çözünürlüğe sahip ana kamerasıyla dikkat çeken cihazda pek çok özellik yer alıyor. RAW kayıt yapma imkanı ve Leica optik ile gözleri üstüne topladığını da belirtelim. Ayrıca cihazda optik görüntü sabitleyici de yer alıyor. Buna ek olarak kameraların derinlik konusunda da ekstra yetenekleri olduğunu söylemek gerek.

Telefonun ikinci kamerası 40 MP çözünürlüğe sahip bir ekstra geniş açı kamerası. Ayrıca 12 MP telefoto ve Time of Flight 3D sensörü de cihazda yer alıyor. Buna ek olarak 5 kata kadar optik, 10 kat hibrit ve 50 kat dijital yakınlaştırma desteği de mevcut. Telefoto lensin 125mm olduğunu da belirtelim.

Ürünün ön tarafında ise bir 3D sensörü ve 32 MP kamera yer alıyor. Video kaydında ise hem ön hem arkada maksimum 4K 60 FPS değerini görüyoruz. Ancak bu cihazın 2020 Mart tarihinde çıktığını belirtelim. Bu nedenle eski bir ürün olarak nitelendirilebilir. Yine de kamerasıyla pek çok yeni telefona taş çıkartıyor. Ayrıca DXOMARK puanı 129 olarak ifade ediliyor. Bu yüzden eğer kamerayı ön planda tutuyorsanız kesinlikle bu cihaza göz atmalısınız!
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst