Huawei P50 Pro

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
En iyi Huawei telefonu modellerinden bahsetmişken P50 Pro’dan bahsetmesek olmazdı. P50 Pro, son zamanlarda teknoloji gündemini en çok meşgul eden telefon modellerinden birisi diyebiliriz. Huawei’nin özellikle donanım anlamındaki bazı yenilikleri, telefonun yoğun ilgi görmesini sağlıyor.

Telefonda 6.6 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına sahip FHD+ bir ekran yer alıyor. Huawei, ekran konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi başardı. Çünkü şirket, önceki üst düzey modellerinde 60 veya 90 Hz yenileme hızına sahip ekranlar kullanmayı tercih ediyordu. Bu durum da Huawei’nin çok fazla eleştirilmesine yol açıyordu. Ancak Huawei, P50 Pro ile birlikte 120 Hz ekranlara yönelmeye başladığını gösterdi.

Huawei, işlemci kısmında da ilgi çekici bir değişiklik yaptı. Şirket, son dönemlerde telefonlarında çoğunlukla kendi üretimleri olan Kirin işlemcileri kullanıyordu. Fakat P50 Pro, piyasadaki en güçlü telefon işlemcilerinden olan Qualcomm Snapdragon 888 ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Bunun yanı sıra şirket, telefonda 8 GB RAM kullanmayı tercih etti.


Dahili depolama alanı kısmına baktığımızda ise Huawei’nin kullanıcılarına 128 ve 256 GB depolama alanı seçenekleri sunduğunu görüyoruz. Şirket, çoğu üst telefon modelinde tek depolama alanı modeliyle kullanıcılarıyla buluşuyordu. P50 Pro’da 2 tane depolama alanı seçeneği sunması, şirketin beğenileri toplayan bir başka yeniliği oldu.

Telefonda 4360 mAh kapasiteli bir batarya mevcut. Bu batarya da diğer üst düzey Huawei telefon modelleri gibi 66 W hızlı şarj desteği ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Şirket, kablosuz şarj kullanmayı tercih eden kullanıcılarını da mutlu etmeyi başardı. Çünkü batarya, kablosuz şarjda da 50 W hızlı şarjı destekliyor.

Huawei, telefonun arka kamerasında 50 MP çözünürlüğünde bir ana kamera kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra telefonda 13 MP ikinci, 64 MP üçüncü ve 40 MP dördüncü kameralar mevcut. Telefonun ön kamera kısmında ise 13 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor.

Şirket, P50 Pro’da kullanmayı tercih ettiği güçlü donanımlar ile hayranlarının beğenisini toplamayı başardı. P50 Pro, Temmuz 2021’de tanıtıldı. Ülkemize giriş yapan cihaz halihazırda en iyi Huawei telefonları arasında yer alıyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.