Web Analytics

iMessage çalışmıyor sorunu nasıl düzeltilir?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ın iMessage mesajlaşma servisi iPhone/iPad/iPod kullanıcıları arasında tercih ediliyor. iMessage sayesinde arkadaşlarınızla, ailenizle mesajlaşmanız hem ücretsiz hem de daha güvenli oluyor. iMessage nedir? sorusunun cevabını merak edenler aşağıdaki yazımızdan bu sorunun yanıtını alabilirler:

Biz bu yazımızda iMessage uygulamasının çalışmasını engelleyen sorunlar hakkında birkaç öneri vereceğiz.

iMessage çalışmıyor?​

iMessage düzgün olarak çalışmıyorsa, örneğin mesaj gönderemiyor veya mesaj alamıyorsanız bunun birkaç sebebi olabilir. Bu ihtimalleri sırasıyla denerseniz, sorununuz muhtemelen ortadan kalkacaktır.


IOS sürümünüzü güncelleyin​

Apple’ın altın kuralıdır. Güncellemeleri atlamayın. Her güncellemede Apple bazı sorunların çözümününü gerçekleştirir. iMessage çalışmıyorsa öncelikle IOS sürümünüzün güncel olup olmadığını kontrol edin.

Güncellemeyi kontrol etmek için Apple cihazınızda Ayarlar menüsünden, Genel sekmesine dokunun. Sonra da Hakkında kısmına bakın.

iMessage etkin olmayabilir​

Mobil cihazınızan Ayarlar > Mesajlar kısmına gelin. iMessage seçeneği etkin mi bakın. Etkin değilse etkinleştirin.

Etkinse kapatıp tekrar açın. Düzelmezse “Gönder / Al” ayarında “Çıkış” yapın. AppleID ve şifrenizle tekrar giriş yapın.


İnternet bağlantınızı kontrol edin.​

iMessage internet bağlantısı üzerinden çalışan bir servis. Wi-fi kullanıyorsanız onu pasif hale getirin ve mesajınızı hücresel bağlantı kullanarak göndermeyi deneyin.

Hard reset yapın.​

Apple cihazlarının kısa yoldan problem çözüm yöntemi genellikle hard resettir. Her Apple cihazının bir hard reset yapma yöntemi vardır. Hard reset yaptığınızda bilgileriniz silinmez. Sadece cihazınız yeniden başlatılır.

Cihazınıza hard reset yaparak sorunu giderme şansınız var. Nasıl hard reset yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki yazılarımızdan yararlanabilirsiniz:

Ağ bağlantınızı sıfırlayın​

İnternet ile ilgili sorunlarda en çok kullanılan yöntem Ağ bağlantısını sıfırlamaktır. Ağ bağlantısını sıfırladığınızda cihazınızda kayıtlı olan Wİ-fi şifreleri silinir. Eğer Wi-fi şifrelerini biliyorsanız bu yöntemi uygulayın.

Ayarlar > Genel > Sıfırlama > Ağ ayarlarını sıfırla yolunu kullanarak ilgili menüyü gelin. Ağ ayarlarını sıfırla yazısına dokunun.

Apple’ın sunucuları çökmüş olabilir​

Düşük bir ihtimal de olsa evet böyle bir ihtimal var. Apple’ın sunucuları üzerinde olacak bir sorun iMessage servisinin çalışmamasına neden olabilir. Apple’ın sistem durumu sitesi var. Bu site üzerine sunucuların çalışıp çalışmadığını görebiliyorsunuz.

iMessage şifresini kontrol edin​

iMessage’ın şifresi sizin Apple ID şifreniz ile aynıdır. Apple ID şifresini değiştirdikten sonra sorunla karşılaşıyorsanız iMessage şifresini kontol etmenizde yarar var.

Mobil cihazınızdan, Ayarlar > Mesajlar kısmına gelin. Burada sizden şifrenizi soran bir yazı görüyorsanız ona dokunun ve yeni şifrenizi girin.

Mac üzerinde iMessage şifresini değiştirmiş olabilirsiniz.​

Mac kullanıyorsanız bu yöntem de işinize yarayabilir. Mac üzerinde Mesajlar uygulamasını açın. Seçenekler kısmına tıklayın. iMessage kısmını seçin. Hesap ayarlarında Apple ID şifrenizi tekrar girin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst