Web Analytics

iOS Face ID Kilidine İkinci Bir Yüz Ekleme

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone X ile hayatımıza giren teknolojiler yavaş yavaş geliştirilmeye başlandı. Gerçek anlamda ilk adımlarını Apple’ın attığı Face ID teknolojisi de bunlardan bir tanesi. Biyometrik güvenlik sistemlerinde yeni bir dönem yaşanmasını sağlayan Face ID sistemi, parmak izi teknolojisinin de eskimesine neden oldu. iOS 12 işletim sistemiyle beraber Face ID teknolojisi de bir hayli gelişti.

Hem daha hızlı hem de daha fazla kişiyi ekleyebileceğiniz bir sistemle karşı karşıya kaldık. iOS 12 sonrasında Face ID için çoklu yüz tanıma sistemi de kullanılabilir oldu. Peki, bu özelliği nasıl kullanacağı? Face ID için ikinci bir yüz tanımlaması nasıl yapılacak?

Face ID için İkinci Yüz Kilidi Yapma​

İkinci bir yüz tanımlaması için yapmanız gereken işlemlere geçeceğiz. Hatırlatmaya gerek yok ancak yine de ekleyelim. Sistem sadece Face ID kullanan iPhone X, Xs, Xs Max ve XR modellerinde çalışmakta.

  • Telefonunuzdan “ayarlar” kısmına girin.
  • Yüz kimliği ve Şifre” kısmına gidin.
  • Şimdi belirlediğiniz, mevcut şifrenizi girmeniz gerekiyor.
  • Burada açılan menü üzerinden “Alternatif Görünüm Kurma” sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Şimdi yeni tanımlama için ekranda bulunan talimatları izlemeniz gerekecek.

İkinci Bir Face ID Tanımlamasına Neden İhtiyaç Duyuyoruz?​

Alternatif olarak ekleyeceğiniz ikinci yüz kilidi, özellikle aile üyeleri arasında oldukça kullanışlı olabiliyor. Telefonunuzu kullanmasına izin verdiğiniz kişiler için her seferinde kilit açma gibi bir zorunluluğunuz olmuyor. Bunun yerine alternatif bir yüz kilidi ekleyerek, sizden başka telefonunuzu kullanmasını istediğiniz yakınlarınız kolayca telefona giriş yapabiliyor.

Güvendiğiniz kişiler için bu işlemi yapmanız gerektiğini de hatırlatalım. Tabii ki telefona fiziksel bir erişim olmadan herhangi bir güvenlik sorunu olmayacaktır ama yine de alternatif olarak eklenen ikinci kişi, güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken bir nokta olarak gösterilebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst