Web Analytics

iPad Fare Desteği hakkında

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ın yeni yazılımları için denemeler başladı. Yazılımların geliştirici sürümleri yayınlanmaya başladı. Geliştirici sürümlerinin yayınlanmış olması, söz konusu yazılımların içerisinde yer alan özellikleri daha iyi anlamamızı sağlıyor.

Bu noktada en çok dikkat çeken yazılım ise iPadOS yazılımı oldu. iPad için yeni bir dönem olarak gösterebileceğimiz işletim sistemi, başta fare desteğini getirmiş oldu. Bunun dışında SD kart ve USB bellek desteğinin de kullanıma girdiğini gördük.

Böyle değerlendirdiğimiz zaman iPad ile bilgisayarlar arasındaki fark kapanmış durumda. Hatta iPad yavaş yavaş öne geçecek gibi gözüküyor.

Fare Desteği Görüntülendi​

Son olarak bir geliştirici sosyal medya hesabı üzerinden iPadOS ile gelen fare desteğinin neler sağladığını ortaya koymuş oldu. Geliştirici tarafından yapılan paylaşıma bakacak olursak, iPad üzerinde fare kullanmak oldukça kolay olacak.


Apple Magic Mouse modelinin kullanıldığı ve mouse modelinin Bluetooth üzerinden bağlandığını açıklayan geliştirici, sorunsuz kullanım sunulduğunu da kanıtlamış oldu.

Burada bir detay daha verelim. Mouse desteği sadece Bluetooth bağlantısı üzerinden verilmedi. USB üzerinden de kablolu olarak farenizi kullanmanız mümkün olacak.

Bu kısımda herhangi bir sınırlama olmayacak. Yapılan ilk testlerde de her iki bağlantının da desteklendiğini net bir şekilde görebiliyoruz. Akıllı kalem artısı ve Mouse desteği artısıyla beraber daha da öne çıkmasını beklediğimiz iPadOS işletim sisteminin daha ne gibi artıları olacağını zaman gösterecek.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst