Web Analytics

iPad Hafıza Yükseltme Teknikleri Nelerdir?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell

Basit Tekniklerle iPad Hafıza Yükseltme Nasıl Yapılır?​

1. Kullanılmayan Uygulamaları Silin

Hayatımızı kolaylaştırmak için her geçen gün yeni uygulamalar çıkıyor. Çoğu zaman bizim işlerimizi kolaylaştırsa da zamanla iPad içinde birçok kullanılmayan uygulama birikir. Bu biriken uygulamalar tabletinizin yavaşlamasına sebep olur. Kullanmadığınız tüm uygulamaları silerseniz, cihazınızın hafızanızda ne kadar fazla yer açıldığını göreceksiniz. Hatta düzenli aralıklar ile temizlik yaparsanız tabletiniz için iyi olacaktır.

2. Ara Sıra Tableti Kapatıp Açın

Tabletlerimizi neredeyse hiç kapatmayız. Hatta şarjı azalmaya başladığı an şarja takarız. Ama bu tabletin hafızası ve performansı için hiç iyi bir hareket değildir. Zaman zaman tableti kapatıp açmak ya da yeniden başlatmak, işletim sistemi açısından güvenli bir öneridir. Bu sayede tabletinizin hafızası daha iyi bir hale gelecektir.

3. iPad Hafıza Yükseltme: Önbelleği Temizleyin


Gün içinde aklımıza ne gelirse internetten arama yapma, sorgulama alışkanlığı neredeyse herkeste vardır. O kadar fazla şey aratırız ki, onları önbellekten silmek hiç aklımıza gelmez. Ama yaptığınız bütün aramalar cihazınızın içinde yer kaplıyor ve hafızanızı azaltıyor. Önbelleği düzenli bir şekilde temizlerseniz hafızanızın ne kadar yükseldiğini göreceksiniz. Peki iPad’inizde önbellek nasıl temizlenir? Öncelikle ‘Ayarlar’ bölümünden ‘Genel’ seçeneğine tıklayın. Buradan da ‘Safari’ye gelip ‘Geçmişi ve Website Verilerini Temizleme’ butonunu kullanın. Bu şekilde tabletinizin önbelleği temizlenmiş olacaktır.

4. Bulut Hafıza Kullanabilirsiniz

iPad’inizin hafızasında bulunan fazla dosyaları bulut sistemine aktarırsanız, cihazınızda büyük bir yer açmış olursunuz. Bu konuda güvenilir uygulamalar vardır. Bunlara örnek vermemiz gerekirse Dropbox, One Drive, Google Drive gibi birçok bulut hizmetini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

5. Gereksiz Dosyalardan Kurtulun

Tabletinizde zamanla gereksiz dosyalar birikir. Fotoğraflar, belgeler, kullanılmayan oyunlar, gereksiz uygulamalar gibi daha birçok şey birikmiş ve cihazı yavaşlatmış olabilir. Düzenli bir şekilde kullanılmayan belgeleri sildiğiniz zaman, iPad’inizde hiç de azımsanmayacak kadar yeriniz açılacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst