Web Analytics

iPad için Halide Uygulaması Nedir?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Akıllı telefonlarda kullanılan kamera uygulamaları için kaliteli diyebileceğimiz çok fazla seçenek yok. Genelde bu alanda sunulan uygulamaların oldukça sınırlı olduğu biliniyor. İşte nadir bulunan kamera uygulamalarından birisi de iPhone için gelen Halide uygulaması. Detaylı kamera ayarları ve özelleştirmeleri sunmasıyla öne çıkan uygulama, şimdiye kadar sadece iPhone akıllı telefonlarına özel bir uygulamaydı. Bundan sonra ise iPad için Halide dönemi başlıyor.

iOS için destek veren uygulamanın iPad özel iPadOS sürümü de yayınlanmış oldu. Peki bu sürüm nasıl avantajlarıyla beraber geldi?

iPad için Halide Uygulaması Tam Uyum Sunacak​

İlk sürümü ile yayınlanan uygulama, artık iPad modellerinde de sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek. Özellikle iPad Pro modellerinde yer alan kameraları düşünecek olursak, Halide’nin içerisinde yer alan ayarlar çok daha dikkat çekici çekimler yapmanızı sağlayacaktır.


Tabii ki iPad sürümünün bazı farkları da olacak. Özellikle arayüz konusunda farklılıklar söz konusu. Büyük ekran için yeni menüler sunuluyor. Büyük ekrana uyumlu bir uygulama dışında, RAW işleme desteğinin sunulduğu da açıklandı.


Smart RAW desteği de sunulacak olan uygulamada derinlik modları gibi iPhone akıllı telefonlarında yer alan hemen her modun da destekleneceği açıklandı. Yani iPhone akıllı telefonlarında uygulama ile neler yapılıyorsa, aynısı iPad tabletlerinde de yapılacak.

Daha geniş ekranda daha fazla kontrol imkanı sunacak olan uygulamanın bundan sonra güncellemeler konusunda da ortak hareket edip etmeyeceği bilinmiyor. Gelecek olan güncellemeler hem iPhone hem de iPad için geçerli olur mu ya da ayrı ayrı bir şekilde düzenleme yapılır mı göreceğiz.

Tek bildiğimiz ise iPhone için sunulan özelliklerin bir şekilde iPad için de hazırlanacağı. Bundan sonra gelen güncellemeler ayrı ayrı yayınlanacak olsa da bu durum geçerli olacaktır.


iPad için özel değişiklikler olur mu diye soracak olursanız da olabilir cevabını veririz. Sonuçta iPad daha geniş ekrana sahip ve kullanım bir tık daha farklı. Bu kullanıma özgü olabilecek olan yenilikler ya da ek menü düzenlemeleri yapılırsa, sürpriz olmayacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst