Web Analytics

iPad Pro 2020 Performans Testleri

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Sessiz sedasız yeni ürünlerini tanıtan Apple, yeni bir tablet modelini de duyurmuştu. Dün yapılan etkinlikle beraber duyurulan yeni tablet modeli iPad Pro 2020 serisinin tüm özellikleri açıklanmadı.

Daha doğrusu her zaman olduğu gibi bazı özellikler direkt olarak açıklanmadı. Bu özellikler içerisinde RAM kapasitesi de yer alıyor. Tablet içerisinde kaç GB RAM bulunacağı konusunda tanıtım sırasında resmi bir açıklama yapılmamış olsa da tanıtımın hemen sonrasında yapılan performans testlerinde RAM kapasitesi de ortaya çıkmış oldu.

iPad Pro 2020, 6 GB RAM ile Geliyor​

Yeni tablet modelinin AnTuTu testlerine girdiği ortaya çıktı. AnTuTu testlerine göre serinin içerisinde yer alan RAM miktarı 6 GB olarak görülüyor. Aslında Apple genelde düşük RAM kapasitelerine yer veriyor. Bu seride de 4 GB gibi bir RAM kapasitesinin kullanılması bekleniyordu.

Fakat LIDAR tarayıcının özelliklerini de tam olarak kullanmak adına RAM kapasitesi biraz daha yüksek tutulmuş gibi gözükmekte. Serinin içerisinde yer alan 6 GB RAM miktarının yanında depolama alanı kısmında ise 128 GB depolama alanının sunulduğu görülüyor.

iOS 13.4 ile çalışan tabletin içerisinde yer alan işlemciler ise tanıtım sırasında duyurulan A12Z işlemcileri oldu. A12Z Bionic işlemcilerinin toplamda 8 çekirdekli olduğunu da ekleyelim. Ana işlemci modelinden farklı olarak 8 çekirdekli modelde 8 adet GPU çekirdeği de bulunuyor.

İşlemcilerin 8 çekirdekli ve 8 GPU çekirdekli olduğu görülüyor ancak performans kısmında geçen seneye göre çok farklı bir değer sunulmadığı görülüyor. Performans derecelendirmesi konusunda eski serinin çok üzerine çıkılmadığı ortada. Genel değerlendirmede serinin almış olduğu AnTuTu puanı ise 712218 puan olarak açıklandı. Geçen sene ile hemen hemen aynı performans değerleri elde edilmiş durumda. Tabii ki burada grafik konusunda daha iyi bir seçenek sunulduğunu da eklemiş olalım.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst