Web Analytics

iPad Pro Face ID Sıfırlama

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Yüz kimliğiniz bir nedenden dolayı çalışmayabilir. Veya yüzünüz, sistemin sizi tanıyamayacağı kadar değişmiş ya da direk olarak siz yüz tanıma verilerinizi değiştirmek isterseniz bu durumda iPad Pro (2018) Face ID sıfırlaması yapabilirsiniz.

Sıfırlama işleminin nasıl yapılacağından ve bu işlemlerin adımlarının neler olduğuna bakacağız. Sıfırlama işleminden sonra, yine benzer işlemleri yaparak yeni yüz tanımlama işlemlerini tekrar yapmanız gerekiyor. Kısacası tüm verileri silip, bu verileri bir kere daha eklemeniz gerekiyor. Bunun için yapacağınız işlemlerden söz edelim.

  • Her işlemde tekrarladık ancak bir kez daha belirtelim. İlk olarak ayarlar bölümüne girmeniz ve buradan da “Yüz kimliği ve şifre” kısmına girmeniz gerekiyor. Face ID menüsüne ulaşacağınız bölüm burası olacak.
  • Şimdi güvenliğiniz için tekrar şifre kodunuz istenecek. Bu alanda yaptığınız tüm işlemler için şifre kodunuzun isteneceğini hatırlatalım.
  • Şifrenizi girmenizin ardından Face ID ayarlarına gireceksiniz.
  • Buradan ise “Yüz kimliği Sıfırla’ya” tıklamanız gerekiyor.
İşlemi onaylamanızın ardından iPad Pro yüz kilidi tanımlamalarınız sıfırlanmış olacak. Yeniden Face ID özelliğini kullanabilmek için ise yeniden bir tanımlama yapmanız gerekiyor. Tanımlama yapmak için yazımızın ilk maddesine bakmanız yeterli.

İlk maddede bahsettiğimiz yüz tanıma özelliğinin ayarlanmasıyla standart bir şekilde kurulum yapılacaktır. Çift yüz tanılamasının yapılması durumunda her iki tanımlamanın silineceğini de hatırlatmadan geçmeyelim.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst