Web Analytics

iPad Pro LiDAR Tarayıcı Nedir?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPad Pro 2020 modelinin tanıtılmasının hemen sonrasında bazı başlıkların öne çıktığını gördük. İlk olarak yeni tablet modellerinde yer alan kameralar öne çıktı. Çift arka kamera kullanımına geçlen Apple bir de iPad Pro LiDAR tarayıcı sistemini duyurdu.

iPad Pro LiDAR tarayıcı sistemi, markanın yeni seride kullandığı üçüncü bir kamera gibi konumlandırıldı ve çift kameranın hemen yanında yer alıyor. Peki nedir bu iPad Pro LiDAR tarayıcı? Ne için kullanılacak. Daha yakından bakalım.

LiDAR Tarayıcı Nedir?​

LiDAR (Light Detection and Ranging), ışık değişimi ve bu değişimin tespiti anlamına geliyor. Kameraların önünde yer alan nesnelerin uzaklıkları ve ışık değişimi sayesinde derinlikleri net bir şekilde algılanabiliyor. Kamera önündeki cisimlerin ve bu cisimlerin uzaklıklarının algılanmasıyla beraber ise 3D dijital haritalama işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Sadece Apple’ın kullandığı bir teknolojiden söz etmiyoruz. Daha önce bu teknolojinin NASA tarafından da kullanıldığı ve gezegen keşif araçlarında yer verdiği biliniyor. Böyle değerlendirildiği zamnan bir hayli öne çıkan bir sistemden söz etmiş oluyoruz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst