Web Analytics

iPad’de Magic Keyboard Trackpad Kısayol Hareketleri Neler?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPad Pro tanıtımından hemen sonra iPad için yeni bir aksesuar görüldü. Çok işlevsel olan yeni bir klavyeli kılıf tanıtıldı. Aksesuarın farklı olmasının nedeni klavyenin hemen alt kısmında bir Trackpad yerleştirilmesi oldu.

iPad deneyimini değiştirecek klavyenin incelemesini paylaşmıştık. Eğer bu klavyeli kılıfı tercih edecekseniz, bir ayrıcalığınız olacak. Trackpad.

İşte bu yazımızda Trackpad konusunda bazı kısayolları paylaşacağız. iPad kullanıcılarının günlük kullanımda işini bir hayli kolaylaştıracak olan kısayollara ve komutlara geçiyorum.

iPad Magic Keyboard TrackPad Kısayolları​

Hareketler size karmaşık gelmesi. Çok basit ve işlevselliği biraz daha derinleştiren hareketler. iPad tabletinizde ders çalışırken, projeler üzerinde çalışmalar yaparken ya da sunumlar hazırlarken çok işinize yarayacak kısayollar olduğunu düşünüyorum.

Uygulamaları Arasında Geçiş Yapma​

Üç parmağınızı Trackpad üzerinde en alttan yukarı doğru kaydırın ve kısa bir süre bekleyin. Ekranda açık olan uygulamalar görüntülenecek. Uygulamalardan istediğinizi seçebilirsiniz.

Ana Ekrana Dönüş Yapma​

Ana ekrana dönmek çok kolaydır. 3 parmağınız ile yukarı doğru kaydırma yapın ve dokunmayı bırakın. Uygulamalar arasında geçiş yaparken parmaklarımızı bir süre tutuyorduk. Bu kez parmaklarımızı tutmayacağız. Sadece 3 parmakla yukarı kaydırma yapıyoruz.

Bildirim Merkezini Açma​

Magic Keyboard Trackpad’i üzerinden bildirim merkezine ulaşmak için tek parmak kullanılır. Tam orta kısımda tek parmak ile yukarı kaydırma yapın ve bırakın.

Kontrol Merkezinin Açılması​

İmleci sağ üst köşeye taşıyın. Yukarı doğru ittirdiğiniz zaman kontrol merkezi açılacaktır. İsterseniz ortadan hızlı bir şekilde sağ üst tarafa kaydırma yaparak da kontrol merkezini açabilirsiniz.

Zoom Nasıl Yapılır?​

Zoom hareketinin yapımı çok basit. Dokunmatik ekran gibi düşünün. Baş parmağınızı ve işaret parmağınızı Trackpad üzerine yerleştirin. Parmağınızı yaklaştırın ya da uzaklaştırarak zoom yapın ya da yakınlaştırmadan çıkın.

Widget’lara Erişmek​

İki parmağınızı Trackpad üzerine koyu ve sağa doğru kaydırma yapın.

Ekranı Aşağı Yukarı Kaydırma​

İki parmağınızla hareketleri yapmanız gerekiyor. İki parmağınızı Trackpad alanına koyun ve yukarı aşağı doğru hareket ettirin.

Aynı işleme sağa sola doğru yapmanız, ekranı sağa sola doğru kaydırmanızı sağlayacaktır.

En temel kontrollerle iPad Pro Magic Keyboard Trackpad kullanımı bunlardı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst