Web Analytics

iPad’inizi laptop gibi nasıl kullanabilirsiniz?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPad’ler son yıllarda oldukça güçlendi. Özellikle M1 işlemcili iPad Pro bir laptop kadar güçlü. Çoğu iPad kullanıcısı iPad’lerine harici bir klavye takarak bir laptop gibi kullanmayı tercih ediyor. Bu kullanımda TouchBar’a ait çirkin görünüm yazı yazarken sürekli ortaya çıkıyor.

Bu görünüm tüm iPad modellerinde harici klavye bağlandığında çıkıyor.

iPadOS’da Klavye Touch Bar Seçeneğini Kapatmak​

Apple son 2 yıldır iPad’leri laptoplara çevirmek için çok şeyler yaptı. iPad Pro’lara M1 işlemcisi getirdi. iPad’ler için özel işletim sistemi iPadOS’u çıkardı. iPad’lerin fiyatları Mac ve MacBook’lara göre çok uygun. Mac ve MacBook almak için bütçesi yeterli olmayanlar iPad alarak, harici bir klavye ile iPad’lerini normal bir bilgisayar gibi kulllanabilirler.


iPad, iPad Air, iPad Pro cihazınıza harici bir klavye taktığınızda, ne zaman metin alanına tıklasanız, ekranın alt kısmında Touch Bar açılıyor. Bu kısımda size kelime önerileri, emojiler, kopyalama / yapıştırma kısa yolları gibi şeyler gösteriliyor. Böyle bir kısım normal laptoplarda yok. Bu kısım çoğu zaman hiç kullanılmıyor. Ayrıca ekranda yer kaplayarak kullanıcı ara yüzünü daraltıyor. Bu kısmı siz de kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Son Konular

Geri
Üst