Web Analytics

iPhone 11 Hızlı Video ve Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Bu yazımızda iPhone 11 hızlı video çekimi sisteminden bahsedeceğiz.

iPhone 11 akıllı telefonlarınızda fotoğraf çekim ekranında doğrudan video çekmenize izin verecek olan sistemden ve bu sistemin nasıl artıları olduğundan söz edelim.

iPhone 11 Hızlı Video Çekim Özelliği​

Video moduna geçiş yapmanıza gerek kalmadan, hızlı yollarda video çekiminin nasıl yapılacağı konusundan söz edeceğiz. Hemen yapacağınız işlemlere geçelim.

  • iPhone kamera arayüzünü açın.
  • Kameraya girdikten sonra fotoğraf modunda deklanşöre dokunun ve bir süre basılı tutun. Video kaydının başladığını göreceksiniz.
  • Siz deklanşöre basılı tuttuğunuz süre boyunca video kaydı devam edecektir. Parmağınızı kaldırdığınız zaman video durdurulur.
  • Videonun durmamasını istiyorsanız, kayıt düğmesinin sağında bir kilit simgesi olduğunu göreceksiniz. Parmağınızı bu kilit simgesine doğru kaydırın ve kilit simgesini aktif edin.
  • Artık kayıt için sürekli deklanşöre basmanıza gerek yok. Siz durdurana kadar video kaydı devam edecektir.

Önemli: iPhone 11 hızlı video çekimi özelliğini kullanarak video çekmeniz durumunda, otomatik olarak 1920 X1440 piksel çözünürlüğünde kayıt yapılacak. 4K olarak video kaydı ayarınız açık olsa bile kaydınız standart şekilde yapılıyor. Yani çözünürlük kısmında sizin yapmış olduğunuz ayar pek önemli değil. Bu şekilde standart çözünürlük değeri kullanılıyor.


iPhone 11’de Seri Fotoğraf Çekimi​

Yazımızı bitirmeden önce bir konu hakkında daha bilgi verelim. iPhone 11 yine oldukça kolay işlemlerle nasıl seri fotoğraf çekimi yapabileceğinizden söz edeceğiz.

  • Kamerayı açın
  • Deklanşöre basın ve bu kez parmağınızı sola doğru kaydırın.
  • Kaydırma hareketinden sonra deklanşörü bırakın.

Bu şekilde iPhone 11 seri fotoğraf çekimi yapacaktır. Burada deklanşöre uzun süre basmamanız önemli. Öyle ki uzun süre deklanşöre basmanız, hızlı video kaydını başlatacaktır. Bu durumda seri çekim çalışmayacak.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst