Web Analytics

iPhone 11 Pro Max Dayanıklı mı?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Yeni akıllı telefonlar ne yazık ki beklenen değişiklikleri göstermedi. Öyle ki telefonların sistem kısmında çok önemli yenilikler sunması, tasarımın değişmesi, parmak izi sensörlerinin geri dönmesi gibi birçok artısının olması bekleniyordu. iPhone 11 Pro Max ya da diğer modellerde, bu beklentilerin çok fazla karşılık bulmadığını görüyoruz.

Özellikle tasarım kısmında gerçekten eleştirilen bir akıllı telefon sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Telefonların özellikleri bir yana, kamera tasarımı çok konuşuldu. Genel tasarım kısmında değişikliklere gidilmedi ve üçlü kamerada beğenilmedi gibi duruyor.

Tüm bunlara karşın yeni kamera bölümünün ve genel olarak kasanın ne kadar sağlam olduğu da merak ediliyor. Bu noktada geçtiğimiz yazılarda düşme testlerine yer vermiştik. Şimdi ise yeni bir dayanıklılık testi yayınlandı. Yayınlanan yeni testle beraber telefonların sağlamlığı konusunda da belli başlı kriterler belli olmuş oldu.

iPhone 11 Pro Max Ne Kadar Dayanıklı?​

Yeni akıllı telefonların ilk olarak çizilme testi ile gündeme geldiği görülüyor. Çizilme testi yapıldığı zaman, telefonun dayanıklı bir ekranla bizleri karşıladığını görüyoruz. Ekran kısmında çizilmelere karşı direnç gösteren panel kullanılmış. 5.seviyede bile çizilmelere karşı başarılı bir performans sunuluyor.


6.seviyeye geçildiği zaman ise telefonların çizilmeye başladığı görülüyor. Ekran kısmında oluşan çizikler, kullanımı etkileyecek boyutlara ise çıkmıyor. Ekran kısmında oluşan çizikler daha yüzeysel gibi gözüküyor.

Fakat 7.seviyede derin çiziklerin oluşacağı kesin. Yine de genel olarak iPhone 11 Pro Max akıllı telefonlarının çizilmeye karşı dayanıklı modeller olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ekran kısmından arka kapak kısmına geçelim. Tanıtım sırasında arka kapak bölümünde çok daha sağlam bir yapıya yer verildiği vurgulanmıştı. Telefonların arka kapaklarında güçlü bir cam kullanıldığını açıklayan Tim Cook, bu konuda müşterilerine net bir cevap vermişti

Dayanıklılık testlerinde de bunu net bir şekilde görüyoruz. Arka cam kolay kolay çizilmiyor. Tornavida yardımıyla arka camda kalıcı hasarların oluşturulmaya çalışıldığını belirtelim. Ancak tornavida yardımıyla arka camın çizildiğini görmekteyiz. Tıpkı ekran bölümünde olduğu gibi, arka kapak kısmında kullanılan camların da başarısı oldukça iyi.


Testlerin bunlarla son bulmadığını ekleyerek devam edelim. Bunun yanında ateş testi de yapılmış. Ekrana uygulanan ateş, minik bir leke bırakıyor. Yani küçükte olsa kalıcı bir hasar oluşuyor. Aynı şekilde yan kasaların da kolayca soyulabildiğini görmekteyiz. Tabii ki bu metal gövdeden kaynaklanıyor.

Genel olarak iPhone 11 Pro Max dayanıklılık testi sonuçlarının başarılı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tasarım eleştirilen hedefi haline geldi ancak görünen o ki bu tasarımda maksimum sağlamlık sunulmuş.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst