Web Analytics

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Ekran Sorunu

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Kullanıcıların forumlarda açtıkları ve Apple’a gönderdikleri mesajlarla ortaya çıkan yeni konu, daha doğrusu yeni sorun, telefonların ekranlarıyla ilgili. Satışın yapıldığı bölgelerde birçok kullanıcı iPhone 11 modelinin ekranından şikayetçi. Serinin iki modelinde de ekranların çok çabuk bir şekilde çizildiği konusunda mesajlar geliyor.

iPhone 11 Ekranı Kolay Mı Çiziliyor?​

Kullanıcılardan gelen mesajlara göre ekranlar sadece ufak temaslarla çiziliyor. Günlük kullanımda kolayca ekranda çizikler oluştuğunu belirten çok sayıda kullanıcı var. iPhone 11 modelinin ekranı ve arka camı konusunda Apple’ın açıklamalarını hatırlayacak olursak, bu beklenen bir durum değil. Öyle ki tanıtım sırasında yapılan açıklamalarda telefonların ekranlarının oldukça sağlam olduğu belirtilmişti.

Ekranların oldukça sağlam olduğu açıklanmış üstelik bu konuda diğer serilere de bazı atıflarda bulunulmuştu. Fakat sosyal medya üzerinden ve forumlardan yayılan mesajlara bakacak olursak, kullanıcılar ekranların çok kolay bir şekilde çizildiğinden şikayetçi gibi duruyor.


Tabii ki bu çiziklerin genel kullanımı etkileyecek bir soruna neden olmadığını söyleyebiliriz. Fakat yakından baktığımız zaman, telefonların ekranlarının gerçekten çok sayıda mini çizik aldığı net bir şekilde görülüyor.

Bu konuda Apple tarafından yapılmış olan bir açıklama yok. Sadece bazı kullanıcılar, sorunu Apple servislerine ilettiğini belirtiyor. Alınan cevap ise bu sorunun kullanıcı hatası kaynaklı bir sorun olduğu yönünde. Görünen o ki ekranların sağlamlığı bir süre daha tartışılacak.

Biz şimdiden uyarımızı yapalım. Yeni serileri tercih etmek istiyorsanız, mutlaka koruyucu cam ve kılıf kullanmayı ihmal etmeyin. Hemen telefonun kullanım ömrü hem de şıklığı açısından bu önemli bir detay.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst