Web Analytics

iPhone 12 Pro Facetime ses kesilmesi sorunu

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell

iPhone 12 Pro Facetime görüşmesi sırasında ses kesiliyor​

1. Masa, telefonun altındaki mikrofonu engelliyor olabilir.​

iPhone 12 Pro’nun çeşitli yerlerinde mikrofonlar var. Bunlardan bazıları facetime için kullanılıyor. iPhone 12 Pro’un altında olan mikrofonun önünde engel olmamasına dikkat edip tekrar deneyin. Ayrıca kullandığınız kılıf da engel oluşturuyor olabilir.

2. Mikrofonları temizleyin.​

iPhone’unuzda ekran koruyucu film, kılıf vs.. varsa çıkarın. Nemli bir bezle iPhone’unuzun yukarıdaki resimde görülen mikrofon yerlerini temizleyin.

3. Mikrofonu test edin.​

Siz başkasını duyabiliyorsunuz. Ancak Facetime görüşmelerinde sizin sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa mikrofonun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bunu yapmanın en kolay yolu Ses Kaydedici uygulaması ile deneme yapmaktır. Sesinizi kaydedebiliyorsanız demek ki mikrofon çalışıyor. Sorun farklı demektir.

4. Hoparlörleri test edin.​

Sizin sesiniz karşı tarafa gidiyor ancak siz karşı tarafı duyamıyorsanız, kamera uygulamasını açın. Burada sesli bir kayıt oluşturun. Sonra bu kayıdı oynatarak ses gelip gelmediğine bakın. Gelmiyorsa sorun hoparlördedir.

5. Mikrofon sadece belirli bir uygulamada mı çalışmıyor?​

Eğer mikrofon sadece belirli bir uygulamada çalışmıyorsa sorun izinlerdedir. Ayarlar > Gizlilik > Mikrofon menüsünden izinleri açın.*

iPhone 12 Pro Ses Kesilmesi sorunu hala devam mı ediyor?​

Eğer yukarıdakileri uyguladığınız halde iPhone 12 Pro’daki Facetime ses kesilmesi sorunu hala devam ediyorsa sorun yazılımsal olabilir. Yapılacak iş bir güncelleme gelmesini beklemek ve güncelleme ile bu sorunu çözmek olabilir. Ancak bir güncelleme beklemeden önce;

  • Cihazı kapatıp açma
gibi işlemlerini de deneyebilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst