Web Analytics

iPhone 7 Plus İkinci Kamera Ne İşe Yarıyor?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone modellerinde en ilginç özelliklerden birisi ise 7 Plus modelinde kullanılan çift kamera özelliğiydi.

Peki ikinci kamera ne işe yarıyor?

Her iki kamerada da 12 MP kameraya yer veren Apple, ikinci kameraya telefoto kamera ismini veriyor. Normalde bir fotoğraf çekeceğimiz zaman eğer çekeceğimiz kişi veya obje uzakta ise zoom yaptığımız zaman görüntüde hatırı sayılır bir bozulma meydana geliyordu. İşte bu durumda normal kameranın yanına kardeş olarak gelen telefoto kamera sayesinde fotoğraflarda 10 kata, videolarda ise 6 kata kadar yakınlaştırma ile görüntüde herhangi bir bozulma olmadan çekim yapılabiliyor. Ayrıca Apple’ın şuanda aktif olmayan ancak yakında telefoto kamerada kullanıma sunacağı alan derinliğini ölçmeye yarayan özelliği sayesinde çok uzaktan çektiğiniz portreleri bile net bir şekilde çekebeliceksiniz.


Alan derinliği özelliği neler sunuyor?

Alan derinliği sayesinde hem uzaktan hem de yakın çekimlerde çektiğiniz portre çekimlerinde yüzleri netleştirip, arka plana flu bir efekt verir. Bu sayede yüzler daha belirgin ve artistik fotoğraflar elde etmiş olursunuz. Bu özelliği 3. Parti uygulamalarla zaten yapılabiliyordu ancak o şekilde uygulamaların çoğunda direk fotoğrafın ortasını net bırakıp köşeleri flu efekt ile kaplıyordu. Bazılarında yüz tanıma teknolojisi olsa bile Apple’ın direk canlı olarak kamerayla entegre olamayacağından alan derinliği özelliğinin yerini tutmayacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst