Web Analytics

iPhone 8 Hard Reset Nasıl Yapılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde işlevsellik açısından önemli değişikliklere imza atıldı. Apple’ın telefonlarını piyasaya sürmesinin ardından yeni seri hakkında, kullanım kılavuzları içerisinde birçok ayarın ortaya çıktığını görüyoruz. Her ne kadar Apple’ın bu seride kasat ve Home tuşu değişimine gitmediği ve iPhone 7 serileriyle aynı yapı sunulduğu belirtilse de markanın önemli değişiklikler yaptığını görüyoruz. Yeni özellikler bildiğimiz kullanımları değiştirebiliyor.

iPhone 8 Hard Reset​

DFU modunun kullanımında olduğu gibi aynı kullanım hard reset işlemi içinde sabit tutulmuş durumda. Buna göre kullanıcıların yapması gerekenler şöyle;

  • Telefonun “ses açma” tuşuna bir kere basın.
  • Ses açma tuşunu bıraktıktan sonra, “ses kısma” tuşuna basıp bırakın.
  • Bu iki işlemin hemen ardından ise “güç tuşuna” basmak gerekiyor. Güç tuşuna ise basıp bırakmak yerine, basılı tutmanız gerekiyor.
Apple’ın standart logosu gelene kadar güç tuşunu bırakmıyoruz. Ardından kullanıcıların karşısına hard reset ekranı gelecektir. Genel olarak en basit ayarlarda bile kullanılan tuş kombinasyonlarının değiştiğini görüyoruz.

iPhone 7 modelleriyle karşılaştırdığımız zaman fiziksel olarak tuş sistemlerinde önemli bir değişiklik görünmüyor. Fakat işlevsellik bakımında değişikliklere gidildiği ve bu durumun önemli sistem değişikliklerine neden olduğunu görmekteyiz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Son Konular

Geri
Üst