Web Analytics

iPhone 8 Plus Portre Modu Hatası

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Yeni nesil iPhone modellerine geçiş yapılmadan önceki son seri olan iPhone 8 akıllı telefonları, her ne kadar yüksek satış rakamlarına ulaşmamış olsa da beğenilen modellerden biri olmayı başardı. Serinin Pro modeli olarak değerlendirebileceğimiz iPhone 8 Plus akıllı telefonları ise şu sıralar yeniden gündemde. Söz konusu akıllı telefonların gündeme gelmesinin nedeni, yaşanan kamera sorunu.

Sadece iPhone 8 Plus modellerinde görülen sorun, portre modunda karşımıza çıkıyor ve çekim kalitesinin bir hayli düşmesine neden oluyor. Önce sorundan ve sonrasında çözümden kısaca bahsedelim.

iPhone 8 Plus Sorunu Çözüldü​

Portre modunda yaşanan sorun, çekim sırasında arka planın bulanıklaştırılmasının önüne geçiyor. Yani bu durumda görselin odak noktasında çekim yapmak, daha doğrusu portre modunun avantajlarını kullanmak mümkün olmuyor.

Sorunun sürekli olarak yaşanmadığını ekleyelim. İlk çözüm önerisi iPhone 8 Plus akıllı telefonlarını kapatıp açmaktı. Birkaç defa telefonları kapatıp açtığını ve kamera uygulamasını yeniden başlattığınız zaman sorun çözülüyordu.

Fakat sorun Apple’a bildirildi ve Apple tarafından kısa süre önce bir güncelleme yayınlandığını gördük. iPhone 8 Plus modelleri için iOS 12.3.2 sürümü yayınlandı ve bu sürümle beraber sorun tamamen ortadan kalkıyor.

Eğer benzeri bir sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka güncellemeyi yüklemeniz gerekiyor. Ara güncelleme olarak gösterebileceğimiz bu güncellemenin sorunu çözdüğünü ve sadece iPhone 8 Plus modellerine ait bir güncelleme olduğunu da ekleyelim. Güncellemeyi yüklemek için ayarlardan yazılım güncellemesi bölümünü kontrol etmeniz yeterli olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst