Web Analytics

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus DFU (Kurtarma) Moduna Nasıl Alınır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Yeni iPhone akıllı telefonlarının satışa çıkmaya başlamasıyla beraber yeni modellerin genel kullanım ayarları da ortaya çıkmaya başladı. Kullanıcıların yaptığı testler ve genel kullanım ayarlarına ilişkin birçok bilgi var. Fakat her sene olduğu gibi yeni model için Apple tarafından da önemli bilgilerin verilmeye başlandığını görüyoruz. Son olarak teknoloji devi iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için en çok kullanılan ve aranan mod olarak DFU moda geçiş hakkında bilgi verdi. Telefonun işletim sisteminde bir sorun yaşandığı zaman büyük oranda yardımcınız olacak olan iPhone 8 DFU moduna geçmek için yapılanlara bakalım.

iPhone 8 Serisi DFU Moda Geçiş İşlemleri​

Öncelikle eski seriyi hatırlayalım. Kullananların deneyimleyeceği gibi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde DFU mod için ses ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutmak gerekiyordu. Bu şekilde kurtarma moduna geçiş yapılıyordu. Fakat iPhone 8 serilerinde bu işleve acil arama menüleri dahil edildi. iPhone 8 kurtarma moduna geçmek için yapılacaklar ise değişti.

  • Öncelikle yine iTunes uygulamasını güncellemek gerekecek.
  • Daha sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp, iTunes uygulamasını açmanız gerek.
  • İlk adım “ses açma” tuşuna bir kere basıp bırakmak, hemen ardından ikinci aşamada ise “ses kısma” tuşuna basıp bırakmanız gerekiyor.
  • Şimdi ekranda iTunes logosu görünene kadar güç tuşuna basıyoruz. Bu işlemle beraber kullanıcılar cihazlarını kurtarma moduna geçiriyor.

Kurtarma Modundan Çıkma​

Eğer işlem yapmadan kurtarma modundan çıkak isterseniz, telefonunuzu bağlantıdan çıkarın ve hemen ardından yeniden başlatın. Yapacağınız işlemler bu kadar.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst