Web Analytics

iPhone Batarya/Pil Sorunları, iPhone Batarya Değişimi

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone Batarya/Pil Sorunları ile çok sık karşılaşıyoruz. Bu sorunların çözümü genellikle iPhone pilinin değişimi ile düzeltilebiliyorsa da, bazen sorun yazılımsal da olabiliyor. iPhone konusunda Apple kullanıcılarının karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri ise hiç şüphesiz ki batarya sorunları.

iPhone Batarya/pil Sorunu​

iPhone cihazların belli bir kullanım süresinden sonra doğal olarak bataryalarının ömürleri tükenebiliyor. Ancak bu ömrü belirleyen en büyük etkenlerden birisi de kullanıcının cihazına ne kadar özenli davrandığı. Örneğin iPhone bataryalarına zarar verecek unsurlar ;

  • iPhone’un sabaha kadar şarjda bırakılması
  • iPhone şarj oluyor iken, tam şarj olmadan cihazın elektriğini kesmek
  • iPhone’un şarjı tam bitmeden şarja takmak
Gibi sıralanabilir ve hatta arttırıladabilir. Ama bunları yapmıyor bile olsanız belli bir sürenin ardından şarj süreniz giderek kısalacaktır ve hatta bazen günde birkaç kez şarj etmeden cihazınızı açık tutamayacaksınızdır. Bunun için ise iPhone artık sizden bataraya değişimi istiyor demektir.

iPhone Batarya Değişimi​

iPhone pil değişimi konusunda da titiz davranmak gerekiyor. Çünkü piyasada iPhone cihazlar için üretilmiş yan sanayi bataryalar bulunmakta. Eğer cihazınızın pil değişimi sırasında yan sanayi bir batarya takılırsa, bu batarya iPhone’unuza daha fazla zarar verecektir. Hatta bazen geri dönüşü olmayan sonuçları bile beraberinde getirebilir.

iPhone Batarya Fiyatları​

iPhone için pil fiyatları duruma göre çok fazla değişiklik gösterebiliyor. Ucuz olan ürünün orijinal olmadığını aradaki bu fiyat farkından anlamak gayet mümkün. Bu sebepten dolayı batarya sorunları yaşadığınız iPhone cihazınız için batarya değişimi için güvendiğiniz ve Apple’ın yetkili teknik servislerine cihazınızı teslim etmenizi tavsiye ederiz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst