Web Analytics

iPhone ekran süresi nasıl açılır kapatılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Sadece ülkemizin değil, belki de dünyanın en çok kullandığı mobil cihaz altyapılarının başında iOS gelmektedir. iOS, belirli aralıklarda yaptığı güncellemeler sayesinde, birçok farklı teknolojik yeniliği de kullanıcılarına sunmaktadır. iPhone ve iPad kullanıcıları, ekran süresi özelliğini kullanarak ne kadar zaman harcadıklarını öğrenebilecekler ve yönetmek istedikleri konularda ise sınırsız şekilde ayarlamalar yapacaklardır.


Ekran süresi özelliği sayesinde yenilikler

iOS 12 ile birlikte gelen yeni özellik, aslında ebeveynler ve çocuklar arasındaki bir problemi de ortadan kaldıracaktır. Bu sayede ebeveynler kısa bir eşleştirme işlemi sağlayacak ve doğru bir şekilde aygıt kullanımı hakkında yönetici olacaklardır. Böylece çocukların teknolojik cihazlarla sınırsız konulu internet siteleri üzerinden gerçekleştirecekleri eylemler de bilinçli bir hal alacaktır.

Ekran süresini açmak ve raporları görüntülemek için, aşağıda verilen adımları izlemeniz gerekir.

iPhone ekran süresi nasıl açılır

iPhone veya iPad mobil cihazınızdan öncelikle ayarlar menüsüne girmeniz gerekir. Ardından burada bulunan Ekran süresi sekmesine tıklayıp, aç seçeneği ile diğer kısımlara ulaşmanız gerekir. Bundan sonra sürdür kısmına dokunan. Bu benim veya bu çocuğumun seçeneğini belirleyin. Artık işlem yapılan cihaz üzerinden istenilen bilgiler, uygulama saatleri ve Web siteleri kullanım raporları dahil görülebilecektir. Doğrudan kendi cihazınıza bağlayabilir ve çocuğunuzun cihazınızın raporlarını otomatik şekilde alabilirsiniz. Ekran süresi sayesinde, parola oluşturabilir ve kullanım için gereken bütün kuralları siz belirleyebilirsiniz.

Ayarlar / Ekran süresi / Ekran süresini aç seçeneklerini takip ediniz. Ekran süresini kapatmak içinde aynı bölümde en altta “Ekran süresi’ ni kapat” yazısına dokunun.

Ekran süresine şifre koymak için yine aynı bölümde “Ekran süresi parolasını kullan” seçeneğiyle belirleyebilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst