Web Analytics

iPhone Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone telefona format atma işlemi sanıldığı kadar zor değildir. Planlı bir şekilde hareket ederseniz kolaylık ile bu işlemi yapabilirsiniz. iPhone marka telefonunuza, kendiniz evde format atabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınız konusunda bilgi almak için yazımızı detaylıca incelemenizi öneriyoruz.

Servise Gitmeden Apple iPhone’a Nasıl Format Atılır?​

iPhone kullanıcılarının adeti değildir format atmak ya da attırmak. Sebebi ise telefonun kolay kolay donmaması ve yavaşlamamasıdır. Ama bazen farklı sebeplerden kaynaklı olarak telefonlarda yavaşlama olabiliyor. Hele ki uzun süre aynı telefonu kullandıysanız bu sorunla karşılaşmanız normaldir. İşte tam da bu zamanlarda ihtiyacınız olan tek şey cihazınızın eski hızına kavuşmasını sağlamaktır.

Artık format işlemine başlayabiliriz. iPhone format atma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

1. Verileri Yedekleyin​

Her şeyden önce telefonunuzdaki verileri başka bir yere kaydetmeniz lazım. İster bilgisayarınıza ister iTunes isterseniz de iCloud’dan faydalanarak verilerinizi kaydetmeniz gerekir.

Ama IPhone kullanıcıları için şöyle bir şey var ki, eğer aktif bir şekilde iCloud kullanıyor iseniz; bu işlemi yapmanıza gerek yok. Çünkü zaten bu uygulama verilerinizi otomatik olarak kaydeder. iTunes uygulaması için ise bu yedeklemeyi yapmanız gerekir. Yedekleme işlemini yaptıktan sonra bilgisayarınıza verilerinizi yükleyebilirsiniz. Şuan yedekleme işlemimiz tamamdır.

2. iPhone Format Atma İşlemi​

  • Sırada iPhone’a format atma işlemi var. iPhone’nu açalım.
  • Ardından ‘Ayarlar’ bölümüne gelelim. Oradaki seçeneklerden ‘Genel’ isimli kısmı seçelim. Daha sonra ‘Sıfırla’ bölümünü tıklayalım.
  • Şimdi burada tek yapmanız gereken şey ‘Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil’ bölümüne tıklamanız gerektiğidir.
  • Bu işlemi de yaptıktan sonra iPhone kendini kapatacak ve yaklaşık bir dakika sonra kendi kendine açılacaktır.
  • Açıldığında ise kullanıma hazır olması için yaklaşık beş dakika beklemeniz gerekebilir. iPhone format atma işlemlerini sırasıyla hepsini yaptığınızda, telefonunuz eski halinden daha iyi bir hal alacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst