Web Analytics

iPhone Home Tuşu Ekleme

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iOS, ekrana yazılım yolu ile Home tuşu ekleyen bir erişilebilirlik seçeneği içeriyor. Bu, Home tuşu olmayan iPhone x’in yanı sıra, Home tuşunun arızalı olduğu eski telefonlarda da (özellikle iPhone 4 / 4s / 5) çok kullanışlı bir özelliktir.

Yazılım Home tuşunu etkinleştirmek için, Ayarlar uygulamasını açın ve Genel > Erişilebilirlik > AssistiveTouch‘a gidin. Ardından üst taraftaki geçiş anahtarına dokunarak Açık (yeşil) konuma getirin. Ekranda kenarları yuvarlatılmış bir kare ve daire, varsayılan olarak sağ kenarın ortasında görünmelidir.

Yazılım Home tuşunu sürükleyebilir ve istediğiniz pozisyona bırakabilirsiniz. Yazılım Home tuşu bir süre kullanılmadığında şeffaf hale gelmektedir. Ancak şeffaflık seviyesini ayarlayabilirsiniz: Erişilebilirlik > AssistiveTouch menüsünde Saydamlık‘a dokunun ve seviyeyi ayarlayın. Sayı ne kadar düşükse o kadar şeffaf olur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst