Web Analytics

iPhone için Yeni Güvenlik Özelliği

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone 11 akıllı telefonları için çok kısa bir süre önce konum bilgisinin sürekli izlendiği ortaya çıkmıştı. Siz belli uygulamalar için konum izlemesine izin vermeseniz bile uygulamaların konum izlemeye devam ettiğini görüyorduk. Bu yönde Apple’ın da doğrulama açıklamaları gelmişti.

Apple’ın açıklamasında ultra geniş bant kullanıldığı ve bunun neticesinde de söz konusu akıllı telefonların konum izleme servislerinin tamamen kapatılamadığı bilgisi verilmiş ve durum doğrulanmıştı. Fakat bu konuda bir de bilgi paylaşımı yapılmıştı. Açıklamalarda cihazlara konum değiştirme butonunun ekleneceği konusunda bilgiler verilmişti.

iOS 13.3.1 beta ile Düzenleme Gelecek​

Son olarak yayınlanan iOS 13.3.1 beta 2 sürümünden sonra Apple’ın bu konuda bir düzenleme üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. “Ağ ve Kablosuz” olarak işaretlenen yeni geçiş kontrollerinde konum servislerinin değiştirilmesinin mümkün olacağı söyleniyor.

Yani artık ağ ve kablosuz için konum servislerinin tamamen kapanması da söz konusu olacak. Bu konuda Apple’ın tam olarak nasıl bir düzenleme yapacağı net değil ancak firma güvenlik açısından konum takibi konusunda yeni adımlar atacaktır. iOS 13.3.1 beta 2 sürümünde yer alan diğer özelliklerin neler olduğu konusunda ise kesin bir bilgi yer almıyor.

Final sürümünden sonra gizlilik ayarları için daha farklı bir yapının sunulması da söz konusu olabilir. Şimdilik konum servisinde yaşanan güvenlik sorununun ortadan kaldırılacağına kesin gözüyle bakabiliriz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst