Web Analytics

iPhone İle Matematik Sorusu Çözdüren Uygulama Photomath

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Akıllı telefon uygulamaları kullanıcı ihtiyaçlarına göre sürekli olarak değişiklikler göstermekte. Özellikle son yıllarda akıllı telefonları adeta kullanıcıların asistanları haline getiren birçok uygulama yayınlanmaya başladı. Bu tür ilginç uygulamalardan birisi de Photomath olarak karşımıza çıktı.

Tanıtım yapıldığı andan bu yana ilgi odağı olan Photomath uygulamasının, iOS için yayınlanmasının ardından detayları da ortaya çıktı. Peki, nedir bu çok konuşulan Photomath uygulaması? Uygulama ne amaçla kullanılıyor? Daha detaylı olarak inceleyelim.

Photomath Uygulaması Hakkında Tüm Detaylar​

Uygulamanın yaptığı iş adından da anlaşılacağı gibi matematik sorularını çözmek. Kullanılan mantıkta oldukça basit. Kullanıcıların sadece yapması gereken işlem telefonun kamerasına matematik sorularını göstermek. Telefonun kamerasına gösterilen ve uygulamaya tanıtılan sorular ise doğrudan uygulama tarafından çözülüyor. Söz konusu özellik için karakter tanıma sistemlerini kullanan program, kullanıcıların gösterdiği soruları çok kısa bir süre içerisinde algılayabiliyor ve sınıflandırma yapılarak işlem yolu takip ediliyor.

Güncel versiyonu iOS için yayınlanan ve Android sürümü de ana hatlarıyla yayına giren uygulamanın, çözebildiği soruların ise belli konu başlıkları olduğunu belirtelim. Photomath adı ile yayınlanan uygulama, türev integral, trigonometri, logaritma, eşitlikler ve eşitsizlikler, lineer, mutlak dereceli eşitlikler, ikinci dereceden denklemler, karekökler, ondalık sayılar, kesirler ve tamsayılar konularını desteklemekte. Yani bu türden soruları uygulama üzerinden çözmek mümkün.

Güncellemeleri sürekli olarak devam eden uygulamanın, tamamen ücretsiz olarak yayınlandığını da ekleyelim. Güncellemelerle beraber kamera algılamalarını da geliştirdiği belirtilen uygulamada, konu desteğinin artırılması içinde düzenlemeler yapılacağı açıklandı. Tüm bu özelliklerle beraber uygulamanın teknik bilgilerini ve indirme sayfasını aşağıda bulabilirsiniz.

Photomath​

iOS Sürümü: iOS 8 ve üzeri

Boyutu: 34.4 MB


Dil Desteği: Türkçe Dil Desteği Var
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Son Konular

Geri
Üst