Web Analytics

iPhone Kamerası ile QR Kod Nasıl Taranır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iOS 11‘de iPhone ve iPad’in Kamera uygulaması ile QR kod taramak oldukça kolaydır. iPhone’da QR kod taramak, artık üçüncü taraf uygulamaları kullanmanıza gerek olmadığı için çok daha kolay hale geldi.

QR kod tarama özelliğini kullanarak anında Wi-Fi ağına katılabilir, herhangi bir uygulamanın indirme bağlantısını bulabilir, URL’leri paylaşabilir, takvim etkinlikleri ekleyebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Bu özellikle ilgili en iyi şey, doğrudan Kamera uygulamasına yerleştirilmiş olması ve sezgisel olarak çalışmasıdır.

iOS 11 yüklü iPhone ve iPad’te QR Kodlarını Tarama

Kamerayı kullanarak iPhone’daki QR kodunu taramak için önce gizli özelliklerin etkin olduğundan emin olmanız gerekiyor.

iOS 11’de QR Kodu Tarama Özelliğini Etkinleştirme


  1. iOS cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın, aşağı kaydırın ve Kamera seçeneğine dokunun.
  2. Açık değilse QR Kod Tarama seçeneğinin yanındaki anahtarı açık konuma getirin.
  3. Cihazınızda Kamera uygulamasını çalıştırın.
  4. Şimdi akıllı telefon Kameranızı birkaç saniye QR kod üzerinde tutun. Kodun kameranın vizöründe göründüğünden emin olun. Kod tarandıktan sonra, taramanın yapıldığına dair bir bildirim alacaksınız. Şimdi, işlemi tamamlamak için bildirime dokunmanız yeterlidir.
Hepsi bu kadar!

iOS cihazınızda QR kod tarama özelliğini kapatmak için yukarıda yer alan 1. ve 2. adımları takip edebilirsiniz.

iOS 11 yüklü cihazınız ile QR kod tarama işlemini bu şekilde yapabilirsiniz. Peki ya cihazınızda iOS 11 yüklü değilse ya da uyumlu değilse? Endişelenmeyi, App Store’da birçok üçüncü taraf QR kod tarayıcı uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz.

Kamera uygulaması iOS 11’de gerçekten daha akıllı hale geldi. Bu uygulamada kamera dengeleme özelliği olarak adlandırılan başka bir gizli cehver, tepeden mükemmel şekilde fotoğraf çekmenize olanak tanıyor. Üstten anlık görüntüleri zahmetsizce alabilmenizi sağlayan bu özelliği denemenizi öneriyoruz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst